Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00131 008805 23017368 na godz. na dobę w sumie
Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają - ebook/epub
Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Sine Qua Non Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-924-422-5 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> publicystyka >> autobiografie i biografie
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Wyjątkowo osobista opowieść o drodze do tytułu najlepszego piłkarza świata, o piłkarskich triumfach, porażkach i emocjach. Lektura obowiązkowa dla wszystkich kochających futbol z przełomu wieków.

Nigdy nie był piłkarzem, którego wybryki trafiały na czołówki gazet. Na co dzień małomówny, opanowany i skromny. Ale kiedy wychodził na boisko, stawał się prawdziwym wulkanem energii.
Wicemistrzostwo Europy, dzięki któremu doczekał się potomstwa. Jan Koller przedkładający pracę w banku nad grę w Sparcie Praga. Paskudny charakter Roberto Manciniego, dwa oblicza Zlatana Ibrahimovicia i potrójne sombrero zafundowane przez Cafu, które przyjął jako… zaszczyt!
Pavel Nedvěd opowiada o drodze z małej miejscowości w Czechosłowacji do tytułu najlepszego piłkarza świata. Zdradza, co czuł, kiedy sędzia wykluczał go z udziału w finale Ligi Mistrzów. I wyjaśnia, dlaczego pozostał wierny Juventusowi mimo degradacji i kuszącej oferty José Mourinho.

„Pavel Nedvěd opowiada nie tylko, jak to się stało, że chłopak z zachodnich Czech sięgnął po Złotą Piłkę, ale i zaprasza za kulisy wielkiego Juventusu. Lektura obowiązkowa dla wszystkich kochających futbol z przełomu wieków” – Grzegorz Rudynek, „Przegląd Sportowy”

„Znany był z tego, że się nie zatrzymywał. Jak już wszedł na boisko, to nie po to, żeby stać. Odbierał piłkę i strzelał bramki. Nie był mózgiem Sparty, Lazio, Juventusu i reprezentacji Czech, ale na pewno był ich sercem i płucami. I choć starcia z nim bywały bolesne, szanowali go także przeciwnicy” – Stefan Szczepłek, „Rzeczpospolita”

„Blond czupryna Nedvěda i jego niezapomniane rajdy, gdy pędził skrzydłem niczym koń pociągowy, to jeden z powodów, dla których pokochałem futbol. Grazie Pavel! – Tomasz Zieliński, TOK FM

„O zwyczajnym życiu niezwyczajnego piłkarza. Od futbolu po miłość, od rodziny po politykę, od Skalnej po Turyn…” – Krzysztof Gawron, fajny SEZON

„To książka o piłkarzu, w którego stylu można było zakochać się bez pamięci. Nedvěd zostanie w pamięci kibiców jako pomocnik doskonały, emanujący klasą na boisku i wyznaczający trendy poza nim. Jego oryginalna fryzura była hitem pierwszych lat XXI wieku” – Mateusz Święcicki, wp.pl

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: