Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00254 022721 24172059 na godz. na dobę w sumie
Pływająca wyspa. Część 2 - ebook/pdf
Pływająca wyspa. Część 2 - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 248
Wydawca: Jamakasz Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-66268-92-0 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dla dzieci i młodzieży >> młodzieżowe
Porównaj ceny (książka, ebook (-18%), audiobook).

W pewnej epoce - bliżej nieokreślonej - Amerykanie odkryli muzykę kameralną i oszaleli na jej punkcie. Wykorzystując tę modę, francuscy artyści tworzący Koncertujący Kwartet odbyli tournée po Stanach Zjednoczonych. Pozbawieni po wypadku swojego pojazdu, Yvernes, Frascolin, Pinchinat i Zorn zostają uratowani przez uprzejmy Calistusa Munbara, który oferuje im gościnę w nieznanym mieście.

Wspaniale potraktowani, zbyt późno zdają sobie sprawę, że miasto, o którym mowa (Milliard City) jest zbudowane na ogromnej sztucznej wyspie 'Standard Island', i że znajdują się na środku Oceanu Spokojnego. Pływająca wyspa, składająca się z niezliczonych stalowych kesonów połączonych w całość i pokrytych warstwą ziemi, jest napędzana potężnymi motorami i spokojnie przewozi grupę miliarderów spragnionych zmiany otoczenia.

Bez zbędnych ceregieli czwórka muzyków zgadza się zostać na pokładzie w zamian za wspaniały kontrakt i perspektywę czarującej podróży. 'Standard Island' odwiedza kolejno archipelagi Hawajów, Markizów, Towarzystwa i Samoa, a kwartet szybko przyzwyczaja się do tego życia w luksusie i przyjemności.

Seria wydawnicza Wydawnictwa JAMAKASZ 'Biblioteka Andrzeja' zawiera obecnie ponad 60 powieści Juliusza Verne'a i każdym miesiącem się rozrasta. Publikowane są w niej tłumaczenia utworów dotąd niewydanych, bądź takich, których przekład pochodzący z XIX lub XX wieku był niekompletny. Powoli wprowadzane są także utwory należące do kanonu twórczości wielkiego Francuza. Wszystkie wydania są nowymi tłumaczeniami i zostały wzbogacone o komplet ilustracji pochodzących z XIX-wiecznych wydań francuskich oraz o mnóstwo przypisów. Patronem serii jest Polskie Towarzystwo Juliusza Verne'a.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Pływająca wyspa. Część 2
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: