Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00152 008197 23359746 na godz. na dobę w sumie
Podatek bankowy - ebook/pdf
Podatek bankowy - ebook/pdf
Autor: , Liczba stron: 171
Wydawca: C. H. Beck Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-255-5879-6 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Prekursorem koncepcji podatku bankowego był John M. Keynes (1883–1946). Problem wprowadzenia tego podatku – rozumianego jako podatek antykryzysowy ograniczający niektóre ryzykowne transakcje, zasilający fundusze naprawcze oraz zasilający budżet – jest dyskutowany zarówno w Unii Europejskiej, jak i w Stanach Zjednoczonych.

W pierwszej części monografii omówiono teoretyczne aspekty podatku bankowego, uwarunkowania i cele jego wprowadzenia oraz modele podatkowe. Obszernie przedstawiono dyskusję międzynarodowych ekspertów na temat korzyści i kosztów poszczególnych modeli podatku bankowego, a także niektóre mity krążące wokół tego opodatkowania.

W drugiej części omówiono: system podatkowy w Unii Europejskiej, rozwiązania podatku bankowego już funkcjonujące w krajach unijnych oraz projekt regulacji w zakresie ogólnounijnego podatku bankowego. Przedstawiono także stanowiska co do podatku bankowego w Polsce oraz regulację dotyczącą wprowadzenia opłaty ostrożnościowej na rzecz funduszu stabilizacyjnego zarządzanego przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

W trzeciej części zaprezentowano analizę kosztów podatkowych (dla instytucji finansowych) i dochodów (dla budżetu) oraz konsekwencje dla klientów.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Podatek bankowy
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: