Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00119 004052 21773489 na godz. na dobę w sumie
Podstawy teoretyczne ekstrakcji schematu elektrycznego z topografii układu VLSI - ebook/pdf
Podstawy teoretyczne ekstrakcji schematu elektrycznego z topografii układu VLSI - ebook/pdf
Autor: , , Liczba stron: 60
Wydawca: Self Publishing Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-272-4099-6 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> inżynieria i technika
Porównaj ceny (książka, ebook (-8%), audiobook).

Niezbędnym elementem każdego edytora topografii VLSI jest program ekstraktora – konwertera opisu topografii na netlistę. W książce zaprezentowano podstawowe metody ekstrakcji ze szczególnym uwzględnieniem metod geometrycznych. Przedstawiono w jaki sposób na podstawie informacji o maskach niezbędnych do wykonania układu (informacji o rozmieszczeniu prostokątów, z których składa się opis topografii) otrzymać schemat elektryczny nadający się do symulacji programem PSPICE i odpowiadający projektowanemu układowi. Omówiono pojemności, tranzystory, diody i źródła napięcia. W pracy są poruszone również problemy występujące w przypadku ekstrakcji rezystancji.

Projektowanie układów VLSI jest czynnością wieloetapową. Składa się z tworzenia różnych wersji schematu elektrycznego i topografii, symulacji ich działania i weryfikacji struktury układu.

Wysokie koszty wykonania układu sprawiają, że cały projekt musi być wielokrotnie przesymulowany, aby już fizycznie wykonany układ spełniał wszystkie wymagania klienta.

Od dokładności, poprawności i szybkości pracy na poszczególnych etapach zależy końcowy efekt pracy i czas jej wykonania. Programy wspomagające i ułatwiające projektowanie są niezbędnym narzędziem każdego projektanta VLSI.

Celem niniejszej książki jest prezentacja algorytmów ekstrakcji, działania i cech charakterystycznych ekstraktorów używanych w pakietach Cadence, Microwind i Electric.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Podstawy teoretyczne ekstrakcji schematu elektrycznego z topografii układu VLSI Marek Kamioski Rafał Kotas Paweł Marciniak Katedra Mikroelektroniki i Technik Informatycznych PŁ
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Podstawy teoretyczne ekstrakcji schematu elektrycznego z topografii układu VLSI
Autor:
, ,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: