Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00047 005935 20297413 na godz. na dobę w sumie
Pojęcia i konstrukcje prawne ubezpieczenia społecznego  - ebook/pdf
Pojęcia i konstrukcje prawne ubezpieczenia społecznego - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 428
Wydawca: LexisNexis Polska Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-264-8501-5 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Prof. dr hab. Inetta Jędrasik-Jankowska jest profesorem zwyczajnym, kierownikiem Katedry Prawa Ubezpieczeń na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz kierownikiem Podyplomowego Studium Prawa Ubezpieczeniowego na tym Wydziale. Od lat zajmuje się problematyką prawa ubezpieczenia społecznego, uchodząc za jednego z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Jest Autorką wielu monografii, komentarzy i podręczników akademickich z tego zakresu prawa.

Pojęcia i konstrukcje prawne ubezpieczenia społecznego to przede wszystkim podręcznik dla studentów wydziałów prawa, w którym Autorka dokonała analizy konstrukcji prawnych ubezpieczeń: emerytalnego, rentowego, chorobowego i wypadkowego. W części dotyczącej prawa do emerytury zostały omówione nowe zasady: podziału i gromadzenia składki emerytalnej, uczestnictwa w otwartych funduszach emerytalnych, wymiaru emerytury repartycyjnej w systemie zdefiniowanego świadczenia i zdefiniowanej składki oraz wymiaru emerytury kapitałowej. Pozostałe części poświęcone są zasadom nabywania prawa do zasiłków i rent z tytułu zajścia zdarzeń kwalifikowanych jako z tzw. ogólnego stanu zdrowia, z wypadków przy pracy i z wypadków w drodze do pracy lub z pracy.

Książka ze względu na szczegółowe omówienie aktualnych konstrukcji prawnych może być również przydatna praktykującym prawnikom, którym pomoże uaktualnić wiedzę w tej trudnej i ciągle zmieniającej się dziedzinie prawa.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Pojęcia i konstrukcje prawne ubezpieczenia społecznego
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: