Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00245 004109 21517372 na godz. na dobę w sumie
Polska-Izrael-Unia Europejska. Współpraca: gospodarcza, polityczna, społeczno - kulturowa. Wybór dokumentów. - ebook/pdf
Polska-Izrael-Unia Europejska. Współpraca: gospodarcza, polityczna, społeczno - kulturowa. Wybór dokumentów. - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 1005
Wydawca: Self Publishing Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-272-4387-4 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> politologia
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Izrael to jedno z najlepiej rozwiniętych gospodarczo państw świata. Do dziś pozostaje bastionem cywilizacji „zachodu” na Bliskim Wschodzie – to stąd wywodzą się korzenie naszej kultury i religii, to tutaj podejmowane są działania, które mają zastopować postępujący konflikt pomiędzy fundamentalistycznymi ugrupowaniami islamistycznymi i „zachodem” zanim przeniesie się na kontynent europejski lub amerykański.

Umiejętnie opierający się licznym kryzysom: militarnym i finansowym Izrael  stał się atrakcyjnym partnerem kooperacyjnym we wszystkich sferach egzystencji państwa. Firmy izraelskie przyciągają partnerów: wysokiej jakości produktami, niespotykanymi w innych państwach świata; otwartym na świat izraelskim społeczeństwem, które chce wymieniać z mieszkańcami innych państw swoją wiedzę oraz ukazywać bogatą kulturę i piękno swojego kraju.

W celu zacieśniania stosunków z „zachodem” władze Izraela podpisują liczne akty prawne mające na celu zbliżenie Izraela z państwami i organizacjami międzynarodowymi.

 

W publikacji przedstawione zostaną wybrane dokumenty z lat 1988-2014 ukazujące zasady współpracy Polski i Unii Europejskiej z Izraelem, w sferach: gospodarczej, politycznej i społeczno – kulturowej.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Polska-Izrael-Unia Europejska. Współpraca: gospodarcza, polityczna, społeczno - kulturowa. Wybór dokumentów.
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: