Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
02677 029587 23401097 na godz. na dobę w sumie
Polska i europejska reforma ochrony danych osobowych - ebook/pdf
Polska i europejska reforma ochrony danych osobowych - ebook/pdf
Autor: , Liczba stron: 336
Wydawca: Wolters Kluwer Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-8092-764-3 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
W monografii zostały omówione niezwykle istotne z praktycznego punktu widzenia zagadnienia dotyczące obowiązków prawnych każdego administratora danych osobowych. Książka dotyczy problematyki związanej z polską reformą ochrony danych osobowych przeprowadzoną w latach 2014-2015, jak również zagadnień europejskiej reformy ochrony danych osobowych. Zwieńczeniem tej reformy było przyjęcie w kwietniu 2016 r. pakietu ochrony danych obejmującego:
- rozporządzenie w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) oraz
- dyrektywę w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez właściwe organy do celów zapobiegania przestępczości, prowadzenia postępowań przygotowawczych, wykrywania i ścigania czynów zabronionych i wykonywania kar, w sprawie swobodnego przepływu takich danych.

Publikacja została napisana przez praktyków zajmujących się od wielu lat zagadnieniami ochrony danych osobowych w Polsce i na świecie, a także przez przedstawicieli środowiska akademickiego. Zapewnia to wszechstronne spojrzenie na skomplikowane konstrukcje prawne służące ostatecznie ochronie prywatności coraz bardziej zagrożonej w dobie globalizacji i społeczeństwa informacyjnego.
Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Polska i europejska reforma ochrony danych osobowych
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: