Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00026 004327 24081815 na godz. na dobę w sumie
Polska wzdłuż i wszerz - ebook/epub
Polska wzdłuż i wszerz - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: National Geographic Język publikacji: polski
ISBN: 9788375964943 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> przewodniki >> przewodniki turystyczne po polsce
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Przewodnik po jednym z najpiękniejszych regionów w Polsce, określanym często jako turystyczny róg obfitości. Po górach i podgórzach oprowadza nas znawca tematu, autor wielu publikacji turystycznych.

Południe naszego kraju to turystyczny róg obfitości. Rozciągnięte wzdłuż granicy łańcuchy górskie Sudetów i Karpat to najatrakcyjniejsze regiony w Polsce. W górskich miejscowościach uzdrowiskowych i wypoczynkowych sezon trwa cały rok. Sława takich miejsc, jak Zakopane, Karpacz, Szklarska Poręba, Wisła, Szczyrk czy Krynica-Zdrój już dawno przekroczyła granice Polski. Wielu turystów wybiera jednak mniej znane miejscowości. Łańcuchom górskim towarzyszą równie piękne, a często mało znane obszary pogórzy. To również wspaniały teren na urlop, weekend czy wycieczkę.
Góry i pogórza to największe w Polsce skupisko parków narodowych i krajobrazowych. Wiele z nich należy do światowych rezerwatów biosfery. Bogactwu natury towarzyszą miejsca związane z historią Polski i Europy Środkowej. Najcenniejsze z nich to Wrocław i Kraków, którego historyczne centrum znalazło się na pierwszej Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Te i inne ciekawe miejsca można odwiedzić na turystycznych szlakach południa Polski, dokąd zaprasza nasz przewodnik.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Polska wzdłuż i wszerz
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: