Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00604 013116 21062934 na godz. na dobę w sumie
Poradnik dla dozoru i elektromonterów zdających egzamin kwalifikacyjny URE Grupy G1 - ebook/pdf
Poradnik dla dozoru i elektromonterów zdających egzamin kwalifikacyjny URE Grupy G1 - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 51
Wydawca: SELF-PUBLISHER Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7853-537-9 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> praktyczna edukacja, samodoskonalenie, motywacja >> praca zawodowa
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Poradnik przeznaczony jest dla osób dozoru i elektromonterów przygotowujących się do egzaminu kwalifikacyjnego, które aktywnie zajmują się eksploatacją urządzeń elektroenergetycznych w swoich przedsiębiorstwach lub samodzielne wykonują usługi na rzecz innych podmiotów i osób fizycznych.

Omawia w zakresie podstawowym problematykę regulowana przepisami wydanymi na podstawie Kodeksu Pracy, Prawa energetycznego i Prawa budowlanego jak również zagadnienia wynikające z przepisów wydanych na podstawie Prawa geologicznego i górniczego.

Zawiera materiał wspomagający proces przygotowania do egzaminu kwalifikacyjnego osób dozoru i elektromonterów praktycznie każdego przedsiębiorstwa w tym pracowników zakładów energetycznych i kopalń.

Układ poradnika skupia się na sześciu istotnych zagadnieniach: organizacji bezpiecznej pracy, ochronie przciwporażeniowej, urządzeniach budowy przeciwwybuchowej,  pracach kontrolno-pomiarowych, zespołach prądotwórczych oraz udzielaniu pierwszej pomocy, które decydują o bezpieczeństwie pracy przy urządzeniach elektroenergetycznych oraz bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo użytkowania urządzeń elektroenergetycznych.

Poradnika zawiera przykładowe pytania, które mogą być zadane przez komisję kwalifikacyjna podczas egzaminu osobom ubiegającym się o uzyskanie „Świadectwa kwalifikacyjnego” uprawniającego do samodzielnego wykonywania prac eksploatacyjny przy urządzeniach elektroenergetycznych na stanowiskach dozoru „D” i eksploatacji „E” grupy G1 oraz odpowiedzi na te pytania. W celu łatwiejszego zrozumienia i przyswojenia treści niektóre odpowiedzi wspomagane są załączonymi rysunkami.

Pytania i odpowiedzi dotyczące wyłącznie wyrobisk górniczych wyróżniono czcionką niebieską.

Oprócz pytań i odpowiedzi poradnik zawiera komentarz uzupełniający do wybranych pojęć i zagadnień wynikających z przepisów Rozporządzenia Ministra Energii z dnia 28 sierpnia 2019r w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Poradnik dla dozoru i elektromonterów zdających egzamin kwalifikacyjny URE Grupy G1
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: