Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00178 003523 21549631 na godz. na dobę w sumie
Portret mężczyzny z rogiem kozła w tle - ebook/pdf
Portret mężczyzny z rogiem kozła w tle - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 107
Wydawca: Wydawnictwo Psychoskok Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-8119-705-2 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> kryminał, sensacja, thriller >> kryminał
Porównaj ceny (książka, ebook (-32%), audiobook).

Książka jest nielinearną opowieścią o mężczyźnie, zwykłym obywatelu, którym mógłby być prawie każdy - ty który to czytasz, ja, twój brat, kolega, ktoś z sąsiedztwa dotąd zupełnie anonimowy, znany tylko z widzenia, niebudzący żadnych podejrzeń.

 

O mężczyźnie, którego życiowe klęski i upokarzająca bezradność, w konfrontacji z bezduszną machiną administracji państwowej, skłaniają do dramatycznej decyzji - dokonania zamachu terrorystycznego.

 

W ostatnim czasie to właśnie tzw. „samotne wilki”, a takim jest bohater powieści, dokonują na świecie najwięcej aktów terroru. Czasem robią to z egoistycznych pobudek, sfrustrowani własnym nieudanym życiem, dziejową niesprawiedliwością. Bywa, że chcą tylko zwrócić na siebie uwagę świata. Popycha ich do złych czynów opacznie pojmowana misja społeczna albo, jak nasz bohater, z dwóch powodów naraz.

Czas akcji to dzień, w którym ma dokonać zamachu. Zanim do tego dojdzie, przywołuje z zasobów pamięci te zdarzenia ze swego życia, które miały mniej lub bardziej istotny wpływ na jego decyzję.

 

Książka składa się z niepowiązanych ze sobą narracyjnie epizodów. Na jej kartach z pewnością odnajdziecie zdarzenia z codzienności, które były lub mogłyby być waszym udziałem, lub przydarzyły się bliskim bądź znajomym.

 

Dodatkowym smaczkiem, ukrytym w jej wnętrzu,  jest fragment napisany w unikalnej gwarze kociewskiej. Gwarze, która bezpowrotnie odchodzi do lamusa regionalnych kultur.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Portret mężczyzny z rogiem kozła w tle
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: