Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00240 003311 20999990 na godz. na dobę w sumie
Pozwy z prawa cywilnego na przykładach i wzorach - ebook/pdf
Pozwy z prawa cywilnego na przykładach i wzorach - ebook/pdf
Autor: , , Liczba stron: 176
Wydawca: C. H. Beck Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-812-8105-8 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Publikacja stanowi kontynuację serii „Wzorów pozwów na przykładach i wzorach” zawierającej zarówno teoretyczne jak i praktyczne wskazówki formułowania pozwów w sprawach cywilnych. Jej celem jest usystematyzowanie wiedzy w zakresie konstruowania pozwów w sprawach cywilnych. Z tego też względu, na publikację składają się dwie części – opisowa i wzory z komentarzami.

W pierwszej części autorzy zawarli wskazówki dotyczące formalnych wymogów sporządzania pozwów. Mają one charakter teoretyczny i zawierają liczne odwołania do literatury oraz orzecznictwa. Drugą część stanowią wybrane pozwy z zakresu prawa cywilnego – wzory wraz ze szczegółowym omówieniem specyfiki danego pozwu. Autorzy – praktykujący adwokaci – zwracają uwagę na najważniejsze aspekty konstruowania pozwów, uzasadniania wniosków o zabezpieczenie czy wyliczania opłaty od pozwu. Natomiast komentarze do poszczególnych pozwów podkreślają znaczenie ważnych poglądów doktryny i orzecznictwa, skupiając się na praktycznym wymiarze pisania pozwu w konkretnej sprawie.

Niniejszą publikację kierujemy w szczególności do aplikantów. Liczymy na to, że będzie ona pomocna zarówno w codziennej pracy w kancelarii, jak i na zajęciach szkoleniowych. Opracowanie to niewątpliwie przyda się także aplikantom przygotowującym się do egzaminu zawodowego – adwokackiego lub radcowskiego. Pozwoli ono usystematyzować zdobytą podczas aplikacji i zwrócić uwagę na kwestie praktyczne.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Pozwy z prawa cywilnego na przykładach i wzorach
Autor:
, ,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: