Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00087 006377 22992903 na godz. na dobę w sumie
Praktyczne informacje dla opiekuna stażu - ebook/pdf
Praktyczne informacje dla opiekuna stażu - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Verlag Dashöfer Język publikacji: polski
ISBN: 978-838-828-522-6 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> pedagogika
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Jak sprostać zadaniom, które niesie ze sobą funkcja opiekuna stażu, i jak ją pełnić, aby dawała jak największe obopólne korzyści – tego dowiemy się z niniejszego poradnika.

Funkcja opiekuna stażu to dla jednych pedagogów przykry obowiązek, dla innych – szansa na stworzenie swoistej wspólnoty z innym nauczycielem, który wnosi otwartość, świeże spojrzenie i nowatorskie pomysły. Proces opieki nad młodymi nauczycieli w istocie jest zjawiskiem niosącym obopólne korzyści. Potwierdza to niniejsza publikacja.
Jej autor – Jarosław Kordziński, specjalista z zakresu zarządzania oświatą – odpowiada na szereg ważnych pytań: jakie są oczekiwania wobec opiekuna stażu, jak powinien przebiegać sprawowany przez niego nadzór i – wreszcie – jakie predyspozycje powinien posiadać nauczyciel, aby została mu powierzona tak odpowiedzialna funkcja. Jarosław Kordziński zgłębia też tajniki współpracy nauczycielskiej, począwszy od wzajemnego poznania i zawarcia kontraktu, poprzez sprecyzowanie celów stawianych sobie przez stażystę i wsparcie podczas realizacji tego planu, skończywszy na konstruktywnej informacji zwrotnej i podsumowaniu stażu. Niniejsza książka będzie więc doskonałą wykładnią wiedzy dla pedagogów, zarówno adeptów nauczania, jak i doświadczonych praktyków.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Praktyczne informacje dla opiekuna stażu
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: