Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00054 001082 24504617 na godz. na dobę w sumie
Prawa człowieka i zrównoważony rozwój. Konwergencja czy dywergencja idei i polityki - ebook/pdf
Prawa człowieka i zrównoważony rozwój. Konwergencja czy dywergencja idei i polityki - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 320
Wydawca: C. H. Beck Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-8198-783-7 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Publikacja Prawa człowieka i zrównoważony rozwój. Konwergencja czy dywergencja idei i polityki podzielona na pięć części zawiera omówienie następujących kwestii:

Prawa człowieka i zrównoważony rozwój tworzą systemy prawne, które są zintegrowane w skali światowej, regionalnej i krajowej, a jednocześnie tworzą dwa zachodzące na siebie koła.
Badanie każdego z tych systemów wymaga nie tylko dobrej znajomości prawa międzynarodowego, prawa Unii Europejskiej i prawa krajowego, ale i relacji zachodzących między nimi, które są zależne od orzecznictwa sądowego – rozstrzygającego kwestię priorytetu, bezpośredniego skutku i bezpośredniego stosowania. Rozszyfrowanie tych relacji jest niezwykle trudne, jeśli dodamy do tego relacje zachodzące między systemem praw człowieka i systemem zrównoważonego rozwoju, koncentrując uwagę na ich wspólnym rdzeniu.
Zarówno w refleksjach natury ogólnej, jak i podczas analizy kontekstualnej dostrzec można wiele oryginalnych myśli. Wnoszą cenny wkład do teorii i filozofii prawa oraz do porządku prawnego w zakresie ochrony praw człowieka i zrównoważonego rozwoju.
Każdy z autorów poszczególnych rozdziałów połączył analizę normatywną z doktryną, bez znajomości której trudno byłoby oczekiwać właściwej percepcji określonego aspektu Agendy 2030. Jest to niezwykle cenne, gdyż żaden projekt o dużej skali się nie powiedzie, jeśli nie będzie zakorzeniony w praktycznym rozumowaniu o małej skali. Z tego względu recenzowana książka wnosi cenny wkład w debatę o prawach człowieka i zrównoważonym rozwoju.

Z recenzji,
Prof. dr hab. Zdzisława Brodeckiego

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Prawa człowieka i zrównoważony rozwój. Konwergencja czy dywergencja idei i polityki
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: