Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00177 003675 21770641 na godz. na dobę w sumie
Prawo cywilne. Zarys części ogólnej - ebook/pdf
Prawo cywilne. Zarys części ogólnej - ebook/pdf
Autor: , , Liczba stron: 510
Wydawca: Wolters Kluwer Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-8223-519-7 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Podręcznik jest kontynuacją dzieła pióra Aleksandra Woltera, aktualizowanego początkowo przez Jerzego Ignatowicza i Krzysztofa Stefaniuka, a obecnie tylko przez tego ostatniego. Kolejne (czwarte) wydanie podręcznika uwzględnia zmiany Kodeksu cywilnego dokonane w ostatnim czasie, w szczególności dotyczące przedawnienia, działania organów oraz statusu i kompetencji kuratora osoby prawnej. Zaktualizowano literaturę i orzecznictwo.

Na wstępie każdego rozdziału zamieszczono podstawową literaturę. W publikacji zastosowano wiele odesłań do doktryny i orzecznictwa, zgodnie z przekonaniem, że wykład uniwersytecki powinien wskazywać, iż treść uregulowań prawnych jest „odkrywana” w wyniku analiz i dyskusji, a niekiedy również sporów prowadzonych w literaturze prawniczej, jak też powinien zwracać uwagę na niezastąpiony udział judykatury w wyjaśnianiu sensu stosowanych przepisów.

W podręczniku zastosowano dwa rodzaje czcionki. To rozróżnienie oznacza, że czytelnicy – studenci, do których jest on adresowany, powinni zwrócić szczególną uwagę na partie pisane normalną czcionką, ale nie oznacza, iżby te oznaczone petitem można było pominąć bez uszczerbku dla zrozumienia wykładu.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Prawo cywilne. Zarys części ogólnej
Autor:
, ,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: