Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00192 004838 20220356 na godz. na dobę w sumie
Prawo wobec innowacji technologicznych - ebook/pdf
Prawo wobec innowacji technologicznych - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 247
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-235-2742-8 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Autorzy omawiają wpływ nowych technologii oraz przemian technologicznych na obszar i instytucje prawa cywilnego, przeobrażenia w dotychczasowych instytucjach prawa cywilnego, dokonujące się pod wpływem rozwoju technologicznego i globalizacji stosunków gospodarczych.

Zajmują się problemami związanymi z ochroną domen, neutralnością sieci, rozwojem traktatowej ochrony prawa autorskiego, dochodzeniem roszczeń z tytułu naruszeń praw autorskich w internecie, jurysdykcją polską w sprawach o naruszenie praw własności intelektualnej w internecie, charakterem prawnym wirtualnych pieniędzy i formami ich regulacji, porozumieniami o transferze technologii w świetle prawa konkurencji UE, komercjalizacją ciała ludzkiego w internecie, a zwłaszcza innowacjami technologicznymi w medycynie oraz biotechnologii, które powstały dzięki wykorzystaniu elementów ciała ludzkiego.

Książka zawiera artykuły studentów i doktorantów związanych z Kołem Naukowym Własności Intelektualnej przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Wszystkie artykuły zostały zrecenzowane przez pracowników naukowych Wydziału Prawa i Administracji UW oraz zaopatrzone w streszczenia w j. angielskim.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Prawo wobec innowacji technologicznych
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: