Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00253 008429 24101810 na godz. na dobę w sumie
Programowanie mikrokontrolerów AVR - teoria i ćwiczenia - ebook/pdf
Programowanie mikrokontrolerów AVR - teoria i ćwiczenia - ebook/pdf
Autor: , , Liczba stron: 39
Wydawca: Self Publishing Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-272-4084-2 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> inżynieria i technika
Porównaj ceny (książka, ebook (-28%), audiobook).

Skrypt ten został przygotowany dla tych wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę z programowaniem mikroprocesorów z rodziny AVR. Autorzy książki, jako najbardziej reprezentatywny, a jednocześnie nieskomplikowany mikrokontroler z rodziny AVR wybrali procesor ATmega32. Jest to 8-bitowy mikrokontroler o 32kB pamięci flash wyposażony w timery-liczniki, watchdog, pamięć EEPROM, komparator analogowy, SPI, UART, wyjścia PWM, przetwornik A/D i inne dla poszczególnych typów/rodzajów ATmegi.

Skrypt przeznaczony jest dla początkujących projektantów systemów mikroprocesorowych opartych o mikrokontroler z rodziny AVR. Autorzy założyli, iż czytelnicy sięgający po tę pozycję znają podstawy programowania w języku C oraz Asemblerze. W związku z tym postawili główny nacisk na opis wbudowanych podzespołów i peryferiów mikrokontrolera - tak aby przybliżyć zasadę ich działania, sposób oprogramowania i przykładowe zastosowania adeptom programowania tego typu układów.

Książka została przygotowana w oparciu o zestaw uruchomieniowy dostępny w komercyjnej sprzedaży. Jest on oczywiście tylko przykładem tego typu zestawów startowych. Autorzy na początku drogi młodego elektronika/programisty zachęcają do skorzystania z gotowych zestawów, aby w dalszej kolejności podjąć się zaprojektowania własnego systemu mikroprocesorowego. Dodatkowo przy każdym omawianym zagadnieniu umieszczone zostały zadania do samodzielnego wykonania - celowo bez gotowych rozwiązań, aby nie ułatwiać sięgającym po tę pozycję pierwszych kroków w dziedzinie programowania mikrokontrolerów AVR.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

1
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Programowanie mikrokontrolerów AVR - teoria i ćwiczenia
Autor:
, ,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: