
Autor: | Rafał Kotas, Paweł Marciniak, Maciej Wenerski | Liczba stron: | 39 |
Wydawca: | Self Publishing | Język publikacji: | polski |
ISBN: | 978-83-272-4084-2 | Data wydania: | 2013-09-16 |
Kategoria: | ebooki >> naukowe i akademickie >> inżynieria i technika |
Skrypt ten został przygotowany dla tych wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę z programowaniem mikroprocesorów z rodziny AVR. Autorzy książki, jako najbardziej reprezentatywny, a jednocześnie nieskomplikowany mikrokontroler z rodziny AVR wybrali procesor ATmega32. Jest to 8-bitowy mikrokontroler o 32kB pamięci flash wyposażony w timery-liczniki, watchdog, pamięć EEPROM, komparator analogowy, SPI, UART, wyjścia PWM, przetwornik A/D i inne dla poszczególnych typów/rodzajów ATmegi.
Skrypt przeznaczony jest dla początkujących projektantów systemów mikroprocesorowych opartych o mikrokontroler z rodziny AVR. Autorzy założyli, iż czytelnicy sięgający po tę pozycję znają podstawy programowania w języku C oraz Asemblerze. W związku z tym postawili główny nacisk na opis wbudowanych podzespołów i peryferiów mikrokontrolera - tak aby przybliżyć zasadę ich działania, sposób oprogramowania i przykładowe zastosowania adeptom programowania tego typu układów.
Książka została przygotowana w oparciu o zestaw uruchomieniowy dostępny w komercyjnej sprzedaży. Jest on oczywiście tylko przykładem tego typu zestawów startowych. Autorzy na początku drogi młodego elektronika/programisty zachęcają do skorzystania z gotowych zestawów, aby w dalszej kolejności podjąć się zaprojektowania własnego systemu mikroprocesorowego. Dodatkowo przy każdym omawianym zagadnieniu umieszczone zostały zadania do samodzielnego wykonania - celowo bez gotowych rozwiązań, aby nie ułatwiać sięgającym po tę pozycję pierwszych kroków w dziedzinie programowania mikrokontrolerów AVR.
Gdzie kupić całą publikację:
Autor: Rafał Kotas, Paweł Marciniak, Maciej Wenerski