Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00191 011280 21736849 na godz. na dobę w sumie
Prozą, wierszem i melodią - ebook/pdf
Prozą, wierszem i melodią - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 240
Wydawca: Self Publishing Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-936537-0-6 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe >> proza
Porównaj ceny (książka, ebook (-8%), audiobook).

Książka składa się z trzech części. W pierwszej zawiera utwory prozatorskie, tj. 'Wspomnienia z okresu wojny' oraz cztery opowiadania. W dziale poezji znajdują się wiersze o różnej tematyce. Trzecia część książki zawiera 16 piosenek i 2 pieśni z tekstami i melodiami zapisanymi w formie nut.
Ogólnie tematyka wszystkich trzech części książki dotyczy różnych dziedzin życia - w większości wydarzeń, które miały miejsce naprawdę.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

I siebie samą – śpiewającą piosenkę. Słyszała dźwięki keyboardu, uderzenia perkusji i łagodne brzmienie saksofonu. I nagle scena razem z całym zespołem zaczęła unosić się do góry – coraz wyżej i wyżej – aż pod sufit sali koncertowej. Zdziwieni i zaskoczeni tym widzowie powstali ze swoich miejsc, zadarli do góry swe głowy przypatrując się ze zdu- mieniem na twarzach poszczególnym członkom zespołu, a niektórzy wyciągali ręce i pokazywali na środek wiszącej pod sufitem sceny, gdzie stała Marzena – uśmiechnięta, radosna – i śpiewała swoją nową piosenkę: To moja ostatnia piosenka Już więcej nie będę wam śpiewać I będzie to moja udręka I łzami się będę zalewać. A cała widownia zadrżała, zafalowała i jednym głosem zawołała: Nie! Nie! Nie! Kochamy piosenki Twe Ty jesteś nasza Marzenka Niech cieszy nas twoja piosenka. A Marzena śpiewała dalej: Ja kocham to swoje śpiewanie I Was też kocham serdecznie 45 Lecz muszę wyroków wezwanie Bez zwłoki wypełnić koniecznie. I w tym momencie wszyscy członkowie zespołu „Muzyka i Śpiew” runęli z góry na dół, spadając na twardą podłogę sceny wraz z instrumentami, które rozbiły się na drobne części, wydając swoje ostatnie dźwięki. Potem nastała cisza i ciemność. I trwała długo, długo. Lekarze robili wszystko, co było w ich mocy, aby przywrócić Marzenę do zdrowia. I czekali na to, kiedy odzyska świadomość. A twarze ich były poważne i zatroskane. Czekali także członkowie najbliższej rodziny Marzeny. A twarze ich były smutne i naznaczone cierpieniem. Albowiem obawiali się tego, co będzie, kiedy Marzena otworzy swe oczy. Bo już wiedzieli, co się stało. Wiedzieli, że diagnoza lekarzy była przerażająca: kręgosłup Marzeny został złamany. I kiedy wreszcie Marzena odzyskała przytomność, usłyszała straszny wyrok: prawdopodobnie do końca życia nie będzie mogła chodzić. To był dla niej jak grom z jasnego nieba. To był wielki cios. Dla młodej, pięknej kobiety, gwiazdy piosenki świat się zawalił. 46
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Prozą, wierszem i melodią
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: