Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00036 003988 21521824 na godz. na dobę w sumie
Przegląd Policyjny nr 4 (124) 2016 - ebook/pdf
Przegląd Policyjny nr 4 (124) 2016 - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 204
Wydawca: Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie Język publikacji: polski
ISBN: Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

„Przegląd Policyjny” jest najstarszym w Polsce czasopismem naukowym, wydawanym przez Policję (pierwszy numer ukazał się w 1936 r.). Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie reaktywowała w 1991 roku — po 52 latach przerwy — „Przegląd Policyjny” jako kwartalnik o charakterze naukowym, do wymiany doświadczeń i myśli nurtujących środowisko policyjne nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami (zachowując zbliżoną szatę graficzną).Na łamach kwartalnika zamieszczane są teksty dotyczące organów bezpieczeństwa i porządku publicznego, prawa, kryminologii, wiktymologii, taktyki i techniki kryminalistycznej, psychologii, nauk politycznych, historii najnowszej oraz służb policyjnych, problemów etyczno-moralnych związanych ze służbą, międzynarodowej współpracy policyjnej, organizacji i zarządzania, informatyki.

Teksty publikowane w kwartalniku cechuje wysoki poziom merytoryczny i edytorski, (artykuły są recenzowane). Materiały obcojęzyczne są publikowane w oryginalnej wersji językowej.

W „Przeglądzie Policyjnym” występuje kilka stałych działów. Są to: Artykuły (ze streszczeniami w języku angielskim), Omówienia, Orzecznictwo Sądowe, Materiały i Dokumenty, Komunikaty, Recenzje, Epitafia Policyjne, Kronika Policji.

Pismo stale współpracuje ze znanymi i cenionymi przedstawicielami nauki, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Periodyk ukazuje się w nakładzie 600 egzemplarzy i trafia systematycznie do bibliotek resortowych oraz szesnastu uczelnianych w kraju.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Przegląd Policyjny nr 4 (124) 2016
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: