Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00180 003689 21523374 na godz. na dobę w sumie
Przemiany więzi społecznych - ebook/pdf
Przemiany więzi społecznych - ebook/pdf
Autor: , Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Scholar Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-383-106-3 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> socjologia
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Przedmiotem publikacji jest podstawowe pojęcie socjologii, czyli przemiany więzi społecznej. W 2005 r. książka została wyróżniona Nagrodą im. Jana Długosza.

Żyjemy w czasach przyspieszonych przemian – społecznych, ekonomicznych i politycznych – które przeobrażają obecnie większość społeczeństw i większość obszarów ludzkiego życia. Z dnia na dzień zmieniają się nie tylko zasady ustrojowe w poszczególnych krajach, lecz także na naszych oczach głębokim przekształceniom ulegają również sposoby pracy, formy rodziny, sposoby uczestniczenia w życiu politycznym, komunikowania się i odnoszenia do siebie, stanowiące niewzruszony, wydawałoby się, fundament życia społecznego. Tempo zmian i ich skomplikowane mechanizmy, utrudniają ludziom samo rozpoznanie tego, co właściwie się z nimi dzieje.
Ten stan konfuzji poznawczej obejmuje również socjologów. Część badaczy pisze o kryzysie społeczeństwa lub wręcz jego rozpadzie, inni w sposób równie stanowczy ogłaszają narodziny nowej formy życia społecznego – społeczeństwa ponowoczesnego, jeszcze inni od lat głoszą kryzys socjologii, która rozproszona między cząstkowe badania, nie jest w stanie wytworzyć żadnego ogólniejszego obrazu ani współczesnej rzeczywistości, ani zmiany społecznej jako takiej.
Niniejsza publikacja to próba odpowiedzi na pytanie, jak powstają więzi, w jaki sposób ulegają rozbiciu i jak są na nowo zawiązywane. Traktujemy ją jako wstęp do rozważań nad tym, co nas wszystkich obecnie dotyka – niezależnie od tego, w jakich specyficznych warunkach żyjemy – nad przebiegiem i skutkami globalnej zmiany społecznej. Stanowi zarazem zaproszenie do dyskusji nad podstawami myślenia socjologicznego.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Przemiany więzi społecznych
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: