Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00487 008399 21041834 na godz. na dobę w sumie
Przewodnik dla rolkarzy - Kraków, Małopolska, Słowacja - ebook/pdf
Przewodnik dla rolkarzy - Kraków, Małopolska, Słowacja - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 304
Wydawca: SELF-PUBLISHER Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-957665-0-3 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> przewodniki >> przewodniki turystyczne po krajach
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

„Przewodnik dla rolkarzy – Kraków, Małopolska, Słowacja” to pierwszy na polskim rynku i prawdopodobnie  pierwszy w Europie Środkowej przewodnik po trasach rolkarskich. Autor opisuje kilkadziesiąt świetnych tras, idealnych dla długich wycieczek na rolkach, nartorolkach, deskorolce, trikke lub innych urządzeniach sportowych tego typu. Zimą wiele z tych miejsc (zwłaszcza na Podhalu i Słowacji) zamienia się w trasy narciarstwa biegowego – dotyczy to zwłaszcza odcinka Sucha Hora – Trstena oraz dolin w Oravicach.

Większość spośród opisanych w przewodniku tras pozwala na odbycie długich, kilkudziesięciokilometrowych wycieczek na rolkach. W przewodniku opisane są wyłącznie te trasy, po których rolkarze mogą się legalnie, bezpiecznie i komfortowo przemieszczać. W Polsce są to asfaltowe chodniki, alejki parkowe i ciągi pieszo-rowerowe, a także te odcinki dróg rowerowych i dróg lokalnych, wzdłuż których nie ma chodnika (np. na wałach wiślanych).  Na Słowacji rolkarze są tak jak w Polsce pieszymi i mogą poruszać się po chodnikach, alejkach parkowych i pozostałej infrastrukturze pieszej, ale oprócz tego są również pełnoprawnymi użytkownikami wszystkich dróg rowerowych. A te są dużo szersze i wykonane w dużo wyższej jakości, niż w Polsce. To sprawia, że Słowacja jest prawdziwym rajem dla rolkarzy. Świetne asfaltowe trasy znajdują się zarówno w Bratysławie i jej słowackich oraz austriackich okolicach, jak i na Podtatrzu, niedaleko polskich granic. Jest ich dużo więcej, niż popularna i dość znana wśród Polaków trasa Nowy Targ – Trstena, a najciekawsze i najdłuższe z nich są szczegółowo opisane w tym przewodniku.

Przewodnik jest skierowany dla wszystkich rolkarzy, którzy szukają nowych miejsc do jazdy zarówno w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, jak i gdzieś dalej. Opisujemy tu zarówno propozycje zwykłych codziennych przejażdżek w Krakowie i Małopolsce po tych miejscach, które są nieznane nawet zaawansowanym krakowskim rolkarzom, jak i propozycje na jednodniowe i dłuższe wycieczki. Z przewodnikiem rolkarskim zaplanujesz zarówno jednodniowy wypad na rolki do Krakowa, Puszczy Niepołomickiej czy na podtatrzańskie trasy, jak i tygodniowe wakacje na rolkach. Są tu zawarte szczegółowe podpowiedzi, jak zorganizować tygodniowy lub dłuższy pobyt pod Tatrami, w ramach którego można codziennie jeździć kilkadziesiąt kilometrów na rolkach, za każdym razem zmieniając trasę. Podpowiadamy też, dlaczego i w jaki sposób warto łączyć wycieczki na rolkach z turystyką górską i zwiedzaniem miast, jaskiń czy zamków. Nawet jeśli w tej chwili nie planujesz wycieczki lub dopiero myślisz o tym, by kupić sobie (lub dzieciom) pierwsze rolki i nauczyć się jeździć, warto sięgnąć po ten przewodnik i poczytać o świetnych trasach – z pewnością zainspirują Cię do zaplanowania przyszłych wypadów lub zmotywują do nauki jazdy.

Po ten przewodnik powinni sięgnąć także rodzice, których dzieci jeżdżą na rolkach albo deskorolce, uczą się jeździć lub dopiero myślą o rozpoczęciu przygody z rolkami. To także dobra lektura dla każdego, kto wybiera się w Tatry lub okolice i chciałby spojrzeć na te tereny z zupełnie nowej, rolkarskiej perspektywy.

Przewodnik rolkarski to także obowiązkowa lektura dla wszystkich przedstawicieli branży turystycznej i hotelarskiej w Krakowie i Małopolsce, w tym zwłaszcza na Podhalu (szczególnie w Powiecie Nowotarskim). Z przewodnika dowiecie się, jak zarabiać na turystyce rolkarskiej, na co rolkarze zwracają uwagę planując pobyt i w jaki sposób zachęcać ich, by właśnie u Ciebie zaplanowali nocleg, dłuższy pobyt lub zatrzymali się w Twoim lokalu gastronomicznym. Z tego względu po przewodnik powinni sięgnąć starostowie, burmistrzowie, wójtowie i urzędnicy z małopolskich gmin i powiatów, zwłaszcza z terenów opisanych w przewodniku – ale także ci, którzy chcieliby mieć takie trasy u siebie i tym samym zwiększyć atrakcyjność turystyczną swojej gminy, powiatu lub sołectwa.

Turystyka rolkarska to nowa, ale błyskawicznie rozwijająca się gałąź turystyki i gospodarki. Z tego względu pierwszy w Polsce przewodnik skierowany dla rolkarzy to także obowiązkowa lektura dla polskich samorządowców, urzędników zajmujących się transportem, drogownictwem, zielenią miejską i mobilnością aktywną (w tym oficerów pieszo-rowerowych), a także dla dziennikarzy, analityków i naukowców zajmujących się turystyką. W tym dla pracowników regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych oraz wszystkich, kto bierze udział w debacie publicznej na temat przyszłości turystyki i jej odbudowie po epidemii. Z oczywistych względów po ten przewodnik powinni sięgnąć także wszyscy, którzy pracują w dynamicznie rosnącej branży związanej z rolkami i deskorolką – instruktorzy jazdy na rolkach, pracownicy sklepów rolkarskich, producenci sprzętu i inni, którzy ze względów zawodowych chcą być na bieżąco z nowymi trendami w branży.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Przewodnik dla rolkarzy - Kraków, Małopolska, Słowacja
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: