Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00020 012911 23471939 na godz. na dobę w sumie
Przygasłe oblicze boga Dagobert. Tom 2 - ebook/pdf
Przygasłe oblicze boga Dagobert. Tom 2 - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Internetowe haveanicEbook.pl Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-482-011-3 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> literatura piękna >> saga
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Po wojennych zawieruchach i sporach przychodzi czas dyplomacji. Druga część historycznej powieści przygodowej o losach wojów Mieszka I – Dobromira i Radomira oraz ich przyjaciół i rodzin.

Mieszko jako dobry polityk, odważny wojownik i mądry władca podejmuje decyzję o poślubieniu Dobrawy i przyjęciu chrześcijaństwa od Czechów. Na tym tle rozgrywają się losy bohaterów. Dobromir cudem unika ścięcia głowy przez kata, gdyż w ostatniej chwili na jego szyi jawi się krzyż. Uprowadzona Miłka ucieka swemu ciemięzcy grafowi Rodrykowi. Kruk i Wrona na rozkaz Radomira poszukują dziewczyny. Ta przez bory i lasy dociera do miejsca, gdzie spotyka się z siostrą Sławą. Pościg Mściwoja odnajduje ją jednak i tam. W czasie ucieczki Brona traci życie w odmętach wody. Budziwoj opłakuje śmierć córki. Za zasługi w boju Mieszko I mianuje Radomira na dowódcę oddziałów czeskich. W czasie uroczystości zaślubin Mieszka i Dobrawy Radomir odnajduję swą ukochaną Sławkę wśród dam dworu. Mieszko zaś przyjmuje chrzest:
„Wolnym krokiem wyszedł z kościoła biskup Albert. Stanął, skinął głową na kantorów, aby zamilkli, zrobił znak krzyża i rzekł po łacinie:
- Oto grzesznik, któremu po latach miłosierny Bóg przywrócił wzrok i dał jak ślepcowi łaskę widzenia światłości, jaką jest Słowo Boże! Przyjmując Chrzest Święty poddał się w opiekę Kościołowi chrześcijańskiemu, wyrzekając się szatana i pogaństwa, uznał władzę Jego Świątobliwości Jana Trzynastego…
Biskup Albert przerwał na chwilę i odwracając się w stronę bramy, mówił dalej.
- Oto władca wszelkich ziem i ludów: Polan, Mazowszan, Lędzian, Dziadoszan, Pomorzan, Wiślan, Ślęzan, Połabian, Opolan, Golęszyc, Trzebowian, Bobrzan, Łużyczan, Obodrzyc, Pomorzan, Rzeczan, Pyrzyczan, Gorlan, Lubuszan, Grodów Czerwińskich etc, etc... wielki książę, Dagobert.
Kapłan pochylił nieco głowę spoglądając na otwór drzwiowy kamiennego kościoła. Po chwili wyszedł z niego Mieszko przystrojony w biało-czerwone szaty połyskujące srebrem i złotem!”.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Przygasłe oblicze boga Dagobert. Tom 2
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: