Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00290 007436 22992092 na godz. na dobę w sumie
Psychospołeczne funkcjonowanie osób z zespołem Downa - ebook/pdf
Psychospołeczne funkcjonowanie osób z zespołem Downa - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza „Impuls” Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-587-943-8 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> medycyna, farmacja, nauki o zdrowiu
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Praca, która przybliża życie osób dotkniętych zespołem Downa – temperament i osobowość chorych, nabywanie przez nich umiejętności przystosowawczych, a także funkcjonowanie ich rodzin.

Monografia podejmuje problematykę osób z zespołem Downa − trisomią 21 − najczęstszą aberracją chromosomową występującą u człowieka. Życie psychospołeczne chorych scharakteryzowane zostało z uwzględnieniem stanu współczesnej wiedzy, osiągnięć różnych dziedzin nauki dotyczących właściwości ich funkcjonowania, a także trudności, których doświadczają pacjenci i ich rodziny.
Ewa Zasępa omawia problemy związane z rozwojem niemowląt i małych dzieci, adolescentów, młodych dorosłych oraz ludzi starszych. Uwzględnienie szerokiego przedziału wiekowego jest niezwykle istotne z racji wydłużania się czasu życia osób z niepełnosprawnością intelektualną, w tym również z zespołem Downa. Poruszane przez autorkę zagadnienia mają na celu poznanie i zrozumienie pacjentów, co bezpośrednio łączy się z podnoszeniem jakości udzielanej im pomocy, jak również z poprawą warunków życia chorych i ich rodzin.
Książka przedstawia wyniki badań empirycznych prowadzonych zarówno na gruncie polskim, jak i zagranicznym, zawiera także omówienie innych prac teoretycznych.
Publikacja adresowana jest do profesjonalistów zajmujących się leczeniem i rehabilitacją osób z zespołem Downa, studentów psychologii i pedagogiki oraz do rodziców bądź opiekunów chorych i wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę o ich funkcjonowaniu.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Psychospołeczne funkcjonowanie osób z zespołem Downa
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: