Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00018 004060 22743771 na godz. na dobę w sumie
Rada szkoły - ebook/pdf
Rada szkoły - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza „Impuls” Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-587-934-6 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> pedagogika
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Książka wprowadzająca w problematykę pedagogiki, a zwłaszcza w funkcjonowanie rady szkoły w publicznych szkołach podstawowych. Nieocenione źródło wiedzy dla nauczycieli i dyrektorów szkół.

Książka Marka Mencla naświetla zagadnienie dotychczas pomijane w literaturze pedagogicznej i wypełnia poważną lukę w naszej wiedzy o stanie demokratyzacji szkolnictwa publicznego. Przedstawia spojrzenie na radę szkoły z punktu widzenia wszystkich podmiotów biorących udział w życiu szkoły, a więc nie tylko dyrekcji i nauczycieli, ale także uczniów oraz rodziców – członków rady szkoły. Analizie poddano strukturę i funkcjonowanie rady szkoły, jak również motywy jej powstania i perspektywy rozwoju.
Przez pryzmat działalności rady szkoły ukazano tym samym drogę do współpracy rodziców, uczniów i nauczycieli w publicznej szkole podstawowej. Zwieńczeniem pracy jest próba zarysowania optymalnego modelu rady szkoły i określenie warunków jego realizacji w praktyce.
Publikacja Marka Mencla jest przeznaczona głównie dla nauczycieli, dyrektorów oraz rodziców i uczniów, ale także dla władz oświatowych i samorządowych. Może być również cenną pomocą na kierunkach studiów kształcących przyszłych pedagogów.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Rada szkoły
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: