Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00114 003947 24125404 na godz. na dobę w sumie
Recykling - ebook/epub
Recykling - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 356
Wydawca: EBOOKOWO Język publikacji: polski
ISBN: 978-8-3785-9802-2 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> kryminał, sensacja, thriller >> kryminał
Porównaj ceny (książka, ebook (-15%), audiobook).

Komisarz Cichosz, znany już z powieści Śmierć dziekana, podejmuje się rozwiązania zagadki kolejnego morderstwa na Uniwersytecie Kuropaskim. Tym razem ofiarą jest dyrektorka Instytutu Semikomunikacji Interkulturowej Hellada Słoneczny. Sprawy komplikują się, gdy do zespołu śledczych dołącza była pracownica Instytutu Andżela (Aniela)  Mentel. Interesujące portrety psychologiczne postaci, barwny język, przewrotny humor i akademickie realia sprawiają, że książka zainteresuje nie tylko miłośników kryminałów.

 

Nie została potwierdzona, ani też obalona teoria, że we wszystkich przypadkach zabójcą jest ten sam szaleniec, który w ten sposób próbuje wyrazić oburzenie z powodu różnych patologii środowiska. I żebyście się nie wygadali przed podejrzanymi ani świadkami! Cicho-sza! – ostrzegł Cichosz, nagle zdając sobie sprawę, że zabrzmiało to jakby przedstawiał sam siebie.

(fragment powieści)

O Autorce

Prof. dr hab. Zofia Tarajło-Lipowska, bohemistka i polonistka, jest autorką wielu publikacji, m.in. 'Historii literatury czeskiej' (Wyd. im. Ossolińskich 2010) oraz książek popularnonaukowych o języku czeskim: 'Kapoan na opak. O czeskim dla Polaków, mało zaawansowanych, ale mocno zainteresowanych' (Wyd. Uniwersytetu Wrocławskiego 2000) i 'Nowy Kapoan. Strzel i traf do polsko-czeskich językowych gaf' (Wyd. Afera 2013). Znajomość środowiska uniwersyteckiego wykorzystała też w twórczości beletrystycznej, w satyrycznych powieściach kryminalnych: 'Śmierć dziekana' (Wyd. Lech i Czech 2014) i 'Recykling' (Wyd. e-bookowo 2017).

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Recykling
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: