Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00147 005410 21341957 na godz. na dobę w sumie
Relacje w antropocenozie - ebook/pdf
Relacje w antropocenozie - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 20
Wydawca: Goneta Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-63783-56-3 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> psychologia i filozofia >> filozofia
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Traktat filozoficzny o relacjach wśród ludzi. Autor jako pierwszy chyba w dziejach ludzkiej cywilizacji przenosi ekologiczne zależności w społeczeństwie, tłumacząc relacje między ludzkimi zachowaniami w opcji makro w społeczeństwach, jak i mikro w tak zwanym zaciszu domowego ogniska.

Antropocenoza reguluje środowisko biocenozy, w którym człowiek wykorzystuje przyrodę i rolnictwo dla własnych celów jako podstawową strategię ekologiczną różniąc się od innych przedstawicieli fauny dużą integracją i zdolnością do samoregulacji przy wykorzystaniu dostępnych mu narzędzi i innych środków.

 

Autor wysunął dużo głębsze i dalej wybiegające wnioski niż tylko traktowanie jednostki ludzkiej jako faunę wykorzystującą do swoich celów przyrodę i rolnictwo. Przeprowadził analizę działania antropocenozy, biorąc pod uwagę elementy składowe, mogące kształtować ludzki byt dzięki kontaktom i współżyciu z innymi człekokształtnymi. Jego szczegółowość, mimo skondensowanej wersji pracy, wyjaśnia i pomaga zrozumieć zależności powstające w różnych skupiskach ludzkich na różnych poziomach cywilizacji. Wyjaśnia nam nasze zachowania przy użyciu naukowych pojęć.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Praca niniejsza tłumaczy neutralne, pozytywne i antagonistyczne modele komunikacji u populacji filozoficzno-socjologicznym wdrażam na grunt nauk społecznych zależności ekologiczne, które dynamicznie i bezproblemowo wkraczają do sfery kultury. ludzkich. W traktacie tym Pisanie o ludziach jako o gatunku zwierzęcym będzie równoznaczne z podkreśleniem związku człowieka z przyrodą. Jednocześnie przemyślenie każdego zdania stanowi sztukę wyrażania własnego intelektu. Ekologiczne mechanizmy uważam za wyjątkowo ciekawe. Układ nerwowy człowiekowatych nadał im naczelną pozycję, dzięki czemu występują w roli fauny nadrzędnej. Nadal to idzie w parze ze statycznym postaw pojawianiem rywalizacyjnych, amensalistycznych, neutralnych komunikacji oraz korzystnych związków: protokooperacji, komensalizmów, mutualizmów. antagonistycznych drapieżniczych, relacji: się N U R T B I O L O G I C Z N Y Reprezentuję nurt naturalny w kwestii naukowego podejścia do zachowań człowieka, to znaczy uznaję nasz najcudowniejszy gatunek za przedstawiciela fauny i zwracam dostateczną uwagę na rolę genów w behawiorze. Interpretuję kulturowe dokonania cywilizacji jako defragmentację biologiczną oraz jestem świadom istnienia atrybutów wiecznych — pewnych zachowań stale towarzyszących ludziom, których nie da się wyeliminować. Człowiek przejawia zachowania typowe dla organicznego świata i biocenoz. Zbudowane przez niego antropocenozy to kompleksy kryjówek dopasowanych, nowoczesnych, z częstym występowaniem zhierarchizowanych struktur objawiających się typowością zwierzęcą. Wszystkożerni człowiekowaci mają możność prawie doskonałej transformacji środowiska i nierzadko występują u nich aktywności stadne. Zakleszczeni są w zależnościach ujemnych, nawiązują relacje obopólnie korzystne... Owe kontakty interpersonalne powinny być wynikiem dopasowania, czyli wpasowania faunicznego.  
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Relacje w antropocenozie
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: