Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00162 002842 20667237 na godz. na dobę w sumie
Roth wyzwolony - ebook/epub
Roth wyzwolony - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Świat Książki Język publikacji: polski
ISBN: 9788380310575 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie >> mężczyźni
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Historia twórczego życia autora słynnego „Kompleksu Portnoya”. Obok omówienia twórczości Rotha zawiera wiele informacji biograficznych. Gratka dla wielbicieli współczesnej literatury amerykańskiej.

Philip Roth jest jednym z najbardziej znanych i cenionych współczesnych pisarzy. Stworzył jedne z najlepszych amerykańskich dzieł literackich: poczynając od debiutanckiej książki „Żegnaj, Kolumbie” z 1960 roku, poprzez skandalizujący „Kompleks Portnoya” z 1969 oraz niepokojącą alternatywną opowieść o Anne Frank z „Cienia pisarza”, aż po serię arcydzieł, które zaczął pisać w połowie lat 80. XX wieku: „Przeciwżycie”, „Dziedzictwo”, „Operacja Shylock”, „Teatr Sabata”, „Amerykańska sielanka” i „Ludzka skaza”. Mimo to na rynku brakuje poważnych opracowań krytycznych jego twórczości.
Książka „Roth wyzwolony” ma za zadanie wypełnienie tej luki. Nie jest to biografia, ale raczej historia twórczego życia autora „Kompleksu Portnoya”, chociaż można w niej odnaleźć wiele informacji biograficznych i innych niepublikowanych wcześniej materiałów. Poza tym czytelnicy znajdą tu o wiele więcej – analizę wielkiego pisarza poprzez jego dzieło.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Gdzie kupić całą publikację:

Roth wyzwolony
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: