Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00435 010073 20263943 na godz. na dobę w sumie
Ruski ekstrem do kwadratu - ebook/epub
Ruski ekstrem do kwadratu - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Dom Wydawniczy PWN Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-705-247-1 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> publicystyka >> felietony
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Boris Reitschuster na tropie absurdów i szaleństw postsowieckiej codzienności. Śmiało zagląda pod podszewkę rosyjskiego świata i odsłania wszystko, czego nie pokażą nam turystyczne przewodniki.

Pamiętacie Borisa Reitschustera – niemieckiego dziennikarza mieszkającego na stałe w Rosji – który przez wiele lat zmagał się z tamtejszą rzeczywistością, a swoje śmieszne i straszne doświadczenia opisał w bestsellerowych felietonach „Ruski ekstrem. Jak nauczyłem się kochać Moskwę”? Teraz powraca z nowym zbiorem słodko-gorzkich opowieści!
Tak samo zabawny, wciąż uroczo naiwny, z jeszcze większym zapałem tropi absurdy i szaleństwa postsowieckiej codzienności. Tym razem jednak jest już bardziej wnikliwy i krytyczny wobec władzy, odważniej zagląda pod podszewkę rosyjskiego świata. Dzięki temu zza żartobliwych, chwilami surrealistycznych historii wyłania się wielobarwny obraz państwa rządzonego przez Władimira Putina.
Kiedy większość Rosjan zapada na śpiączkę alkoholową? Czy to możliwe, by system przepustek przyczynił się do rozpadu ZSRR? Co może grozić za pisanie o kolorze włosów rosyjskiego prezydenta? Czy opłaca się wygrać Muzyczny Konkurs dla Więźniów „Czerwona Kalina”? Czy da się uszczelnić rakietę beretem? W jaki sposób moskiewscy policjanci odróżniają korespondenta zagranicznego od nielegalnego emigranta?
Boris Reitschuster nie mieszka już w Moskwie – wrócił do Niemiec. Co wynikło z jego miłości do przybranej ojczyzny? Czy przerosły go „codzienne skoki adrenaliny, absurdalne zamachy na system nerwowy i perwersyjne ataki na zdrowy rozsądek”? Czy ruski ekstrem okazał się jednak nie do zniesienia?

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Gdzie kupić całą publikację:

Ruski ekstrem do kwadratu
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: