Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00248 003484 22431970 na godz. na dobę w sumie
Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Komentarz  - ebook/pdf
Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Komentarz - ebook/pdf
Autor: , Liczba stron: 434
Wydawca: LexisNexis Polska Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-278-0948-3 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poradniki >> fachowe i branżowe >> finanse i rachunkowość
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Stan prawny na 1 października 2014 roku

Komentarz do ustawy z 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne - w zakresie obejmującym regulacje dotycząceryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - skierowany jest przede wszystkim do osób prowadzących działalność gospodarczą. Takiej formie opodatkowania mogą podlegać także przychody z tytułu najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze - jeżeli umowy te nie są zawierane w ramach prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej.

'Kompleksowe i komunikatywne ujęcie problematyki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych pozwala jednoznacznie stwierdzić, że komentarz skierowany jest nie tylko do praktyków, m.in.pracowników administracji podatkowej, doradców podatkowych, adwokatów, radców prawnych, sędziów sądów administracyjnych, lecz także do studentów i innych osób, które chciałyby lepiej poznać meandry uproszczonych form opodatkowania dochodów osób fizycznych.' - z recenzji dr. hab. B. Pahla, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie


Stanisław Bogucki, dr Arkadiusz Cudak
oraz Aleksandra Wrzesińska-Nowacka - sędziowie Naczelnego Sądu Administracyjnego, orzekający w Izbie Finansowej. Autorzy lub współautorzy publikacji z różnych dziedzin prawa (monografii, komentarzy, artykułów, glos), przede wszystkim z zakresu prawa podatkowego i procedur podatkowych. Zajmują się również działalnością popularyzatorską i naukową.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Komentarz
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: