Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00052 002930 20668219 na godz. na dobę w sumie
Scena obrotowa - ebook/pdf
Scena obrotowa - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: E-bookowo Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-941236-1-1 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poezja
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

'Scena obrotowa' - kolejny tomik śpiewany marudzący do słuchaczy i czytelników śpiewane uwagi o świecie i życiu, w ramach ogólnego tytułu Technomoralitet Futurystyczny. Jak zwykle w piosenkach Comporecordeyrosa nie chodzi o podkręcenie, lub nakręcenie odbiorcy. a wręcz przeciwnie - comporecordeyros proponuje filozofującą drzemkę, która za pomocą relatywizacji i abstrachowania rzeczywistości może wywołać spojrzenie z odległości, wymuszającej dystans do rzeczy i spraw.
Szpieguje w ten sposób prawdę, która w długim pościgu za nią, jawi mu się gdzieś na pograniczu poczucia humoru i rozpaczliwych wątpliwości, gdzieś między spokojem letniego południa, a grzmotem kaskad wodospadów, między burzą, a rozgwieżdżoną pełnią, ciągle umykając głodnemu jej, jak zwierz, człowiekowi.

Należy pamiętać, że autor tworzy kabaret w czasach trudnych dla poczucia humoru, w czasach, w których nie ma z czego się śmiać, co widać w telewizji. Więc sam pozostając chudym, podczas tworzenia czuje się herosem i dudni swoje kwestie przy gitarze, lekko tylko poprawiając akustyczne brzmienie. Stawiając na naturalność i minimalizm sprzętowy; gitara mikrofon i niewielka karta muzyczna USB.

W piosence 'Scena obrotowa' autor pozwolił sobie wykorzystać pierwszą zwrotkę wiersza Antoniego Słonimskiego p.t. 'Toast'

Cytat z jednej z piosenek:
'A może jest gdzieś powiedziane,
żebyś nie wierzył w enigmę,
lecz w to co prawdą ci się jawi
z końską mocą...'

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Scena obrotowa (teksty) comporecordeyros 2015 Wstęp: Scena obrotowa - kolejny tomik śpiewany marudzący do słuchaczy i czytelników śpiewane uwagi o świecie i życiu, w ramach ogólnego tytułu Technomoralitet Futurystyczny. Jak zwykle w piosenkach Comporecordeyrosa nie chodzi o podkręcenie, lub nakręcenie odbiorcy. a wręcz przeciwnie - Comporecordeyros proponuje filozofującą drzemkę, która za pomocą relatywizacji i abstrahowania rzeczywistości może wywołać spojrzenie z odległości, wymuszającej dystans do rzeczy i spraw. Szpieguje w ten sposób prawdę, która w długim pościgu za nią, jawi mu się gdzieś na pograniczu poczucia humoru i rozpaczliwych wątpliwości, gdzieś między spokojem letniego południa, a grzmotem kaskad wodospadów, między burzą, a rozgwieżdżoną pełnią, ciągle umykając głodnemu jej, jak zwierz, człowiekowi. Należy pamiętać, że autor tworzy kabaret w czasach trudnych dla poczucia humoru, w czasach, w których nie ma z czego się śmiać, co widać w telewizji. Więc sam pozostając chudym, podczas tworzenia czuje się herosem i dudni swoje kwestie przy gitarze, lekko tylko poprawiając akustyczne brzmienie. Stawiając na naturalność i minimalizm sprzętowy; gitara mikrofon i niewielka karta muzyczna USB. W piosence Scena obrotowa autor pozwolił sobie wykorzystać pierwszą zwrotkę wiersza Antoniego Słonimskiego p.t. Toast Cytat z jednej z piosenek: A może jest gdzieś powiedziane, żebyś nie wierzył w enigmę, lecz w to co prawdą ci się jawi z końską mocą... 1
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Scena obrotowa
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: