Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00039 002531 22739658 na godz. na dobę w sumie
Serce Wie Najlepiej - ebook/pdf
Serce Wie Najlepiej - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 127
Wydawca: Self Publishing Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-935991-1-0 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> literatura piękna >> komiks i humor
Porównaj ceny (książka, ebook (-8%), audiobook).

 

Serce Wie Najlepiej” Urszuli Lemańskiej to  współczesna powieść romantyczna z elementami „duchowych” przeżyć o prostej fabule, zawiera filozoficzne spojrzenie na odwieczne ludzkie pytania: życie i śmierć, wiara i nadzieja, a przede wszystkim przeznaczenie, którym kieruje Miłość…

Wanda, bohaterka książki boryka się z emocjami, które nękają wielu ludzi - strach przed brakiem zrozumienia, odrzuceniem, samotnością. Jednak jej największym problemem jest choroba serca, która nie tylko pozbawia ją szans na posiadanie własnego dziecka, ale również przyczynia się do rozpadu wieloletniego związku.

Bohaterka staje u progu śmierci, od której może uratować ją tylko przeszczep serca. Szansa na nowe życie przychodzi z chwilą gdy dzwoni długo wyczekiwany telefon. Pełna zarówno nadziei jak i obaw jedzie do szpitala, nie spodziewa się jednak, jak wielkie zmiany w jej życiu przyniesie „zamiana” jej chorego serca na „nowe”, którego dawcą jest młoda kobieta, która ginie w wypadku pozostawiając osieroconą córeczkę. Dziewczynka trafia do domu dziecka, gdzie nie może się pogodzić ze stratą matki.

Losy Wandy i samotnego dziecka połączyć może tylko duchowe wołanie Przeznaczenia, wołanie Miłości.

 


Wybrane recenzje:

'Serce wie najlepiej' to piękna i wzruszająca książka opowiadająca o sile miłości w różnych jej postaciach i przejawach, o nadziei, która pozwala przetrwać najcięższe chwile i wierze, dzięki której mamy siłę marzyć i dążyć do urzeczywistnienia najskrytszych pragnień; to także opowieść o przeznaczeniu, które prowadzi nas sobie tylko znanymi ścieżkami, ale zawsze w zgodzie z najgłębszymi, choć nie zawsze uświadomionymi oczekiwaniami.

(...)

Pomimo znacznego ciężaru gatunkowego poruszanych zagadnień książka ma wydźwięk zdecydowanie optymistyczny, dający nadzieję na lepsze jutro i pozwalający wierzyć, że sami możemy poprawić jakość naszego życia.
Serdecznie polecam tę przejmującą, napisaną lekkim piórem lekturę. Dostarczy Wam ona nie tylko pozytywnych emocji, lecz także wywoła spontaniczne, zabarwione metafizyką refleksje umilając kolejny dzień życia.

 

'Serce wie najlepiej' to powieść, która dodaje człowiekowi skrzydeł, napawa optymizmem i każe wierzyć w to, że marzenia się spełniają. Autorka poruszyła w tak krótkiej historii wiele ważnych problemów, z którymi borykają się zwyczajni ludzie.

(...)

Powieść naładowana jest emocjami, wywołuje łzy, by za chwilę pojawił się uśmiech na naszych twarzach. Zdecydowanie napisana jest prostym i zrozumiałym językiem, ale dobitnie trafia do czytelnika, by ten miał mnóstwo kwestii do przemyślenia. 'Serce wie najlepiej' napawa ogromnym optymizmem, wiarą i nadzieją na lepsze jutro.

Wśród wakacyjnych lektur nie powinno zabraknąć książek na pierwszy rzut oka lekkich, jednak traktujących o sprawach wielkiej wagi. Taką w moim odczuciu jest pozycja 'Serce wie najlepiej', autorstwa Urszuli Lemańskiej. Jest to druga książka z cyklu Po drugiej stronie Tęczy, ukazująca jak ważną wartością w życiu każdego człowieka jest miłość. Pierwszą część tej serii stanowią 'Szczury' Radosława Lemańskiego.

 

„Serce wie najlepiej” jest już kolejną pozycją z serii „Po drugiej stronie Tęczy”, która pokazuje, jak przewrotny bywa los i jak wiele niespodzianek skrywa dla nas w zanadrzu życie. Książka Urszuli Lemańskiej otula nas niczym ciepły koc, dając ukojenie i poczucie bezpieczeństwa. Historia przeznaczona jest dla wszystkich tych, którzy stracili nadzieję oraz tych, którzy wszędzie znajdują potwierdzenie swojej wiary w Boga i w to, że nic nie dzieje się bez powodu, a wszystko ma jakiś sens. Wzruszająca w swej prostocie opowieść jest tego najlepszym dowodem.


 

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Urszula Lemańska Urszula Lemańska Po drugiej stronie tęczy Skład: www.mpress-freelancer.pl Copyright© by Urszula Lemańska, Zielona Góra 2012 Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. e-Book Wydanie II Zielona Góra 2012 ISBN: 978-83-935991-1-0 www.nadchmurami.pl 4 Ukochanemu Mężowi, który otula mój każdy dzień przyjaźnią i miłością oraz Dobrym Aniołom, które czuwają nad nami 5 6 1 Tak bardzo czekałam na wiadomość ze szpitala. Jed- nak zawsze gdy zadzwonił telefon dostawałam gęsiej skórki. Tak też było i tym razem. – Dzień dobry pani Wando – w słuchawce usłyszałam głos doktora Majewskiego. – Mamy dawcę, proszę jak naj- szybciej przyjechać. Niech pani pamięta, żeby już nic nie jeść ani nie pić, no i proszę zabrać wszystkie potrzebne rze- czy. Jakiś czas pani u nas zabawi. Czekamy na panią. Głos doktora był radosny i pełen optymizmu. Może nawet dodał mi trochę otuchy. Jednak to, co mnie czekało – choć dawało nadzieję na nowe, normalne życie – powodowało również nieopisany lęk. Nagle poczułam się jak małe dziec- ko pozostawione bez opieki, zdane na łaskę losu. Tęsknota za Karolem wydała mi się teraz większa, niż kiedykolwiek. Gdzie on teraz jest? W przypływie złości kazałam mu się 7 wynosić i nigdy pod żadnym pozorem nie przychodzić ani nie dzwonić. Nie spodziewałam się, że weźmie moje słowa tak dosłownie. A on tak po prostu, jak za dotknięciem cza- rodziejskiej różdżki wstał i wyszedł – i tyle go widziałam. Tak już to bywa z nami babami. Chlapniemy coś bez sensu i później choć żałujemy, wściekamy się, ale uparte jak osły nie odezwiemy się, nie przyznamy, że nam odbiło – tylko be- czymy. Nie jestem inna. Ledwo zdążył wyjść, a już zaczęłam wyć. I tak przepłakałam wiele dni i nocy, a teraz znów chce mi się płakać. Ze strachu, z bezradności, i że nie ma przy mnie Karola. Spojrzałam na zegarek i z przerażenia aż krzyknęłam. Na- wet nie wiedziałam, że minęło już tyle czasu. Całe szczęście, że za radą doktora Majewskiego miałam wcześniej spako- wany neseser. Jeszcze tylko powiadomię Faridę, zamówię taksówkę i ruszam po nowe życie. Boże, proszę, miej mnie w swojej opiece… 8 * – Pani Wando, witamy w nowym życiu. Ma pani szczęście, wszystko przebiegło bez najmniejszych komplikacji – z prze- pięknym uśmiechem odezwała się jakaś postać. Jeszcze nie widziałam jej zbyt dobrze, ale wydawała mi się bardzo pięk- na i w dodatku jakaś jasna poświata otaczała jej sylwetkę, więc w pierwszym momencie pomyślałam, że jestem w nie- bie i to anioł mnie wita. Jednak po chwili usłyszałam pikanie jakiejś aparatury, a za „aniołem” ukazał się mój anioł stróż – doktor Majewski. – Witam, witam. Jak samopoczucie? – zapytał z uśmie- chem. Nie wiedziałam, co powiedzieć. Tak naprawdę nie mia- łam pojęcia jak się czuję. Szczerze mówiąc, nie chciało mi się nawet o tym myśleć, bo zaspane wymuszonym snem komórki dopiero leniwie się przeciągały. Czułam tylko, że 9
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Serce Wie Najlepiej
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: