Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00012 011041 24121663 na godz. na dobę w sumie
Skald. Kowal słów - ebook/epub
Skald. Kowal słów - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 488
Wydawca: Erica Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-64185-70-0 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> fantastyka
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Krwawa, mityczna podróż w głąb wikińskiej duszy, gdzie walka jest jak poezja, miłość jak klątwa, pieśń jak złoto, magia jak religia, a śmierć to zbawienie…


X wiek, Europa Wschodnia. Nastały czasy krwi i chciwości. Waregowie łupią morskie wybrzeża i zapuszczają się daleko w głąb lądu, gdzie władają rzecznymi trasami handlowymi. Powstają bogate państwa, wybuchają wojny, a wszyscy wojownicy połączeni są żądzą władzy, przemocy i bogactwa. To wspaniały czas dla najemników z Północy. Takich jak Ainar Skald, który nie tylko dobrze rąbie mieczem ale jest kowalem słów sprawnym w strof składaniu.

Po wydarzeniach opisanych w Karmicielu kruków, Ainar Skald staje się banitą na całej Północy. Schronienia szuka na Wschodzie, na krańcach znanego mu świata, ufając, że tam kłopoty go nie znajdą. Nie mógłby się bardziej mylić. Zostaje porwany przez Alego Czarnego Berserka, który zawozi go na dwór tajemniczego kagana Tirusa Wielkiego. Na miejscu poeta dostaje dziwaczną propozycję. Ma znaleźć tamtejszemu władcy żonę. Jego przewodnikiem zostaje Ali i Haukrhedin – bestialski wojownik w którego głowie mieszka człowiek i jastrząb. Razem wyruszają w misję, w trakcie której poznają różne oblicza szaleństwa.

Łukasz Malinowski
Rocznik 1983. W 2010 roku obronił na UJ doktorat z historii. Specjalizuje się w historii średniowiecznej Skandynawii. Autor książki 'Berserkir i ulfhednar w historii, mitach i legendach' oraz przekładu 'Sagi o Viga-Glumie'. Przygotowuje do druku monografię 'Heros i łotr. Pogański wojownik w średniowiecznej literaturze Islandii'. Publikował w Wiedzy i Życie, Focusie Historia, Mówią Wieki i Nowej Fantastyce. Literacko debiutuje z powieścią 'Skald. Karmiciel kruków'.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Skald. Kowal słów
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: