Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00015 019331 23379281 na godz. na dobę w sumie
Śledztwo i płeć - ebook/epub 2R
Śledztwo i płeć - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Oficynka Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-430-720-1 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> popularnonaukowe >> język, literatura, kultura
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Pierwsza w Polsce książka o bohaterkach kryminałów! Wyjątkowe „Who Is She” literackiej zbrodni spisane na podstawie niemal dwustu powieści.

Kobiety na tropie zbrodni – policjantki, profilerki, antropolożki sądowe, koronerki, dziennikarki, detektywki, nieletnie poszukiwaczki przygód, specjalistki i amatorki. Prawie dwieście omówionych powieści kryminalnych!
Prezentowany tom esejów Bernedetty Darskiej to znakomite kompendium wiedzy na temat postaci kobiet we współczesnej literaturze kryminalnej, napisane ze znajomością tematu i pasją.

„Bernadetta Darska stworzyła obszerne «Who Is She» poświęcone bohaterkom powieści kryminalnych i sensacyjnych ostatnich lat. Jest tu Ramotswe z upalnej Botswany i Rebeka Martinsson prowadząca śledztwa za kołem polarnym. Jest jedenastoletnia Flawia de Luce, ale co uderzające, nie ma żadnych wścibskich staruszek pokroju panny Marple. Detektywki z kryminałów przełomu XX i XXI wieku bez wyjątku są co najwyżej dojrzałe i wszystkie biorą swój los we własne ręce. Jednakże nie mamy tu do czynienia z wyborem tendencyjnym, zaś autorka wcale nie udowadnia, że baby rulez, tylko że śledztwo ma płeć. Tworzą ją nie tylko takie miękkie umiejętności, jak ponadprzeciętna empatia Darii Wasiljewej czy kokieteria w służbie dochodzenia major Kamieńskiej. Kobiecość detektywek to również bagaż problemów społecznych, rodzinnych, emocjonalnych i erotycznych, z którymi niekiedy trudniej się zmierzyć niż z przestępcą”.

Marcin Wroński

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

literaturomania.blogspot.com Literaturomania: "Śledztwo i płeć" – kobiety na tropie zbrodni!
naostrzuksiazki.pl Śledztwo i płeć – Bernadetta Darska

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Śledztwo i płeć
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: