Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00197 004084 21774931 na godz. na dobę w sumie
Słodkie i gorzkie migdały - ebook/epub
Słodkie i gorzkie migdały - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 448
Wydawca: Prószyński Media Język publikacji: polski
ISBN: 9788381696739 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> romans
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Inspirująca, napisana z rozmachem opowieść o kobiecie, która chcąc uchronić rodzinę przed okrucieństwami drugiej wojny światowej, walczy o przetrwanie na ubogiej włoskiej prowincji.

Rok 1923. Dwudziestopięcioletnia Maria Vittoria mieszka w niewielkiej górskiej wiosce. Gdy ojciec przyprowadza do domu mężczyznę, który ma zostać jej mężem, Maria zabiera ze sobą własnoręcznie haftowaną pościel i figurkę Madonny z Gór i wyrusza z nieznajomym, żeby stworzyć z nim własną rodzinę. Przyszłość okaże się jednak zupełnie inna od jej wyobrażeń.

'Słodkie i gorzkie migdały' to opowieść o kolejnych dekadach życia Marii Vittorii - przeprowadzce do małego miasteczka na równinach, gdzie wraz z mężem będzie prowadziła sklep, narodzinach pięciorga dzieci, a także dramatycznej walce o przetrwanie w okrutnych, ciężkich czasach pod rządami Mussoliniego, gdy opowiedzenie się po niewłaściwej stronie mogło kosztować życie. Dzieci dorastają, a małżeństwo przechodzi kryzysy, Maria zaś wytrwale będzie scalać rodzinę, nie tracąc wiary i miłości, aż pewnego dnia podejmie decyzję, która zaważy na życiu wszystkich…

Pasjonująca uczta dla duszy… Uwielbiam takie powieści z wielką historią w tle.

Sara Gruen, autorka 'U brzegu' i 'Woda dla słoni'

To urzekający i całkowicie pozbawiony sentymentalizmu portret kobiety stojącej na straży bezpieczeństwa własnej rodziny w wielce niespokojnych czasach.

'The Times'

Doskonała książka dla tych, którzy cenią wielowymiarowe sagi rodzinne.

'Library Journal'

Elise Valmorbida wychowała się w Australii, ale ma włoskie korzenie. Do tej pory opublikowała kilka książek: 'Matilde Waltzing', 'The TV President', 'The Winding Stick' oraz 'The Book of Happy Endings'. Jest także projektantką, nagradzaną producentką telewizyjną i współscenarzystką. 'Słodkie i gorzkie migdały' zostały nagrodzone prestiżową Victorian Premier's Literary Award. Obecnie mieszka w Londynie.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Słodkie i gorzkie migdały
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: