Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00031 006574 22591938 na godz. na dobę w sumie
Souacz Park i klontfa alkajdy - ebook/epub
Souacz Park i klontfa alkajdy - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Jirafa Roja Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-294-854-3 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> literatura piękna >> współczesna
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Powieść niepoprawna politycznie, obrazoburcza, a jednocześnie błyskotliwa i zabawna. Pełna wydarzeń i postaci z pierwszych stron gazet oraz nietuzinkowych młodych bohaterów.

Pełna humoru powieść z pogranicza fantastyki i groteski. Autor nie bawi się w polityczną poprawność, na pewno nie jest to grzeczna proza, ale też jego bohaterowie nie są dobrze ułożonymi chłopcami.
W tle mamy sensacyjną fabułę, smaczkiem tej powieści są jednak dialogi prowadzone przez młodych bohaterów, którzy nie stronią od wszelakich używek – błyskotliwe, zabawne, momentami szydercze, przesycone slangiem i cytatami z popularnych kolorowych magazynów czy piosenek disco polo i hiphopowych.
Kuba Wicher ma wielki dar języka, potrafi słuchać i wybierać perełki z innych tekstów, a jego powieść to swoisty kolaż, złożony z zabawnych gagów i odniesień do wydarzeń z pierwszych stron gazet. Mamy tu zatem i talibów w Klewkach, i blokady dróg, i wiece polityczne, wśród bohaterów pojawiają się zarówno były sekretarz NATO Javier Solana, jak i Pamela Anderson. Niektóre nazwiska i nazwy własne zostały w dowcipny sposób przekręcone, jednak nietrudno domyślić się pierwowzoru. W rezultacie powstała jedna z najzabawniejszych powieści o realiach współczesnej Polski.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Souacz Park i klontfa alkajdy
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: