Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00081 010608 22949948 na godz. na dobę w sumie
Społeczna psychologia środowiskowa - ebook/pdf
Społeczna psychologia środowiskowa - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Scholar Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-369-005-9 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> psychologia
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Tom dziewiąty „Wykładów z Psychologii” to autorska propozycja uporządkowania różnych podejść odnoszących się do społecznej psychologii środowiskowej.

Niniejsza publikacja została opracowana z myślą o psychologach, ale także architektach, socjologach i przedstawicielach innych nauk humanistycznych.
Podstawowy obszar dokonywanych w książce analiz koncentruje się na związku między jednostką a jej środowiskiem fizycznym w wymiarze społeczno-kulturowym. Wprowadza w problemy pojawiające się na styku oczekiwań ludzi wobec środowiska i ofert, jakie dla ich spełnienia tworzy społeczno-kulturowy kontekst życia. Ujmuje człowieka nie tylko jako podmiot reagujący na bodźce środowiska, lecz także aktywnego sprawcę zmian zachodzących w nim samym, w jego otoczeniu fizycznym, w relacjach z innymi ludźmi. Przedstawia węzłowe problemy psychologii środowiskowej z perspektywy społeczno-kulturowej na tle rozwoju teorii i badań psychologicznych. Pokazuje więzi psychologii z innymi dziedzinami wiedzy zaangażowanymi w organizację, zmianę i projektowanie fizycznego środowiska człowieka – z architekturą, geografią, socjologią, etologią, ekologią. Przedstawia oczekiwania formułowane pod adresem psychologii środowiskowej oraz jej główne teorie, kierunki badań i zastosowania m.in. w rozwiązywaniu problemów społecznych.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Społeczna psychologia środowiskowa
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: