Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00017 003281 20998110 na godz. na dobę w sumie
Społeczne role sędziów rodzinnych - ebook/pdf
Społeczne role sędziów rodzinnych - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 212
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-235-1460-2 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Społeczne role sędziów rodzinnych to pierwsza w Polsce monografia grupy zawodowej sędziów rodzinnych w ujęciu socjologicznym. Analiza tej tematyki jest bardzo istotna ze względu na fakt, iż sędziowie rodzinni wykonują szczególny zawód zaufania publicznego. Orzekają bowiem o problemach daleko wykraczających poza ramy prawne, ingerują w sprawy dotyczące życia rodzinnego, a wydawane przez nich orzeczenia bardzo często dotyczą losu dzieci - osób, które nie mogą same o sobie decydować.

Książka umożliwia poznanie grupy sędziów rodzinnych - ich samooceny, oceny własnej pozycji w środowisku sędziowskim oraz przypisywanych i pełnionych ról społecznych. W pierwszej części, opartej na bogatej literaturze przedmiotu, aktach prawnych i dokumentach, rozważane są kwestie związane z zagadnieniem roli społecznej, sądownictwem rodzinnym i sędzią rodzinnym. Część druga stanowi analizę wyników badań własnych, których celem było zidentyfikowanie ról realizowanych przez sędziów rodzinnych oraz poznanie ich opinii na temat powierzonych im zadań.

Jest to publikacja skierowana do szerokiego grona Czytelników - socjologów, prawników (w szczególności do sędziów - ale nie tylko rodzinnych), a także do wszystkich osób chcących skonfrontować swoje poglądy na temat funkcjonowania sądownictwa rodzinnego w Polsce z opinią Autorki.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Społeczne role sędziów rodzinnych
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: