Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00054 008166 21750298 na godz. na dobę w sumie
Sporządzanie środków zaskarżenia w postępowaniu karnym. Komentarz praktyczny z orzecznictwem. Wzory pism procesowych i kazus - ebook/epub
Sporządzanie środków zaskarżenia w postępowaniu karnym. Komentarz praktyczny z orzecznictwem. Wzory pism procesowych i kazus - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 205
Wydawca: C. H. Beck Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-255-5877-2 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki >> wzory pism
Porównaj ceny (książka, ebook (-5%), audiobook).

Prezentowana pozycja omawia problematykę sporządzania środków zaskarżenia  w postępowaniu karnym i postępowaniu karnoskarbowym (z wyłączeniem środków odwoławczych).

W publikacji zostały omówione nadzwyczajne środki zaskarżenia prawomocnych orzeczeń tzn. kasacja oraz wniosek o wznowienie postępowania karnego, wniosek skazanego w postępowaniu wobec nieobecnych (art. 177 KKS), a także w grupie  tzw. zwyczajnych środków zaskarżenia sprzeciwy służące od decyzji nieprawomocnych i o skutku kasacyjnym (sprzeciw od wyroku zaocznego oraz  sprzeciw od wyroku nakazowego).

Autorka omawia także środki zaskarżenia zbliżone do sprzeciwów, jednak nieposiadające w pełni tożsamych cech, tzw. quasi-sprzeciwy. Z katalogu tych środków odwoławczych omówiono m.in. odwołania od zarządzeń związane z tzw. kierownictwem formalnym i usprawiedliwienie osoby ukaranej karą porządkową.

W publikacji skomentowane zostały także tzw. inne środki zaskarżenia takie jak  np. wniosek podejrzanego (oskarżonego) o uchylenie lub zmianę środka zapobiegawczego (art. 254 KPK), a także wnioski o przeprowadzenie kontroli z urzędu (art. 9 KPK).

Część I. książki zawiera PRAKTYCZNY KOMENTARZ dotyczący praktycznych aspektów stosowania środków zaskarżenia, ich sporządzania i trybu wnoszenia z przyporządkowanym do poszczególnych rozdziałów orzecznictwem. W tej części czytelnicy znajdą informacje o:

Poszczególne rozdziały publikacji zostały uzupełnione wyborem podstawowego z danego tematu orzecznictwa, co ma duży walor praktyczny dla prezentowanej publikacji.

W II CZĘŚCI publikacji znalazły się m.in. wzory pism procesowych:

Prezentowana publikacja:

Książka jest adresowana przede wszystkim do aplikantów wszystkich zawodów prawniczych, a także adwokatów występujących w postępowaniach karnych i karnoskarbowych oraz radców prawnych, a także dla sędziów i prokuratorów.

Jako uzupełnienie książki polecamy również:

Sporządzanie środków odwoławczych w postępowaniu karnym. Komentarz praktyczny wraz z orzecznictwem. Wzory pism procesowych

 Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Sporządzanie środków zaskarżenia w postępowaniu karnym. Komentarz praktyczny z orzecznictwem. Wzory pism procesowych i kazus
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: