Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00046 004965 20220864 na godz. na dobę w sumie
Spotkanie z Orleanem - ebook/pdf
Spotkanie z Orleanem - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 28
Wydawca: Self Publishing Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-272-3564-0 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> przewodniki >> podróże
Porównaj ceny (książka, ebook (-10%), audiobook).

Spacer po Orleanie z załączoną mapką trasy, ciekawe miejsca udokumentowane zdjęciami. Postacie związane z miastem. Porady praktyczne: jak dojechać. Godziny otwarcia obiektów i ceny biletów, przydatne adresy internetowe.

Osobom zainteresowanym językiem francuskim proponujemy 40 zdań nawiązujących do treści broszurki 'Spotkanie z Orleanem' i zawartych w 3 produktach:

1. 'Francuski, Ucz się podróżując - Orlean. Gramatyka',

2. 'Francuski, Ucz się podróżując - Orlean. Wymowa',

3. 'Francuski, Ucz się podróżując - Orlean. Cwiczenia'.

Każdy z tych produktów jest do nabycia oddzielnie, w zależności od potrzeb.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Magda Cel Spotkanie z Orleanem Copyright © by Magda Cel 2012 Virtualo Self-publishing 2012 ISBN 978-83-272-3564-0 Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie i kopiowanie całości lub części publikacji zabronione bez pisemnej zgody autora. Orlean, miasto położone około 120 kilometrów na południe od Paryża. Warto je zobaczyć. Decydujemy się na podróż pociągiem. Z dworca w Orleanie wychodzimy na ulicę de Paris, skręcamy w lewo, wchodzimy po schodkach, robimy parę kroków i znajdujemy się na placu d’Arc. Dworzec w Orleanie, po prawej stronie główne wyjście na ulicę de Paris. Przed nami ulica de la Republique. Jeśli teraz pójdziemy prosto przed siebie dojdziemy do brzegów Loary, która kiedyś tworzyła granicę miasta od południa. Ale zanim tam dotrzemy warto zatrzymać się w kilku miejscach. Zatrzymajmy się na chwilę na placu d’Arc, spójrzmy w lewo na bulwar Alexandre Martin. Alexandre Martin był merem Orleanu, który przyczynił sią do budowy bulwaru. Spójrzmy w prawo na bulwar Verdun. Bulwar Verdun, kościół św. Paterna Wzdłuż tych bulwarów ciągnęły się mury obronne miasta, wybudowane w latach 1485 – 1555. Orlean czterokrotnie przesuwał swoje mury obronne, te biegnące na miejscu dzisiejszych bulwarów były ostatnimi. W latach 1740 -1848 stopniowo zaczęto je rozbierać i w ich miejscu powstawały bulwary. Kościół św. Paterna, widoczny na zdjęciu, wielokrotnie przebudowywany, znajdował się początkowo poza obrębem murów, dlatego też był narażony na częste zniszczenia. W czasie wojny stuletniej zniszczyli go sami mieszkańcy Orleanu obawiając się, że może być wykorzystany jako twierdza przez Anglików. Dopiero ostatnie przesunięcie murów wchłonęło go w obszar miasta. Ale wróćmy do ulicy de la Republique, czyli Republiki, która rozciąga się przed nami. Ulica de la Republique, widok od strony placu d’Arc
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Spotkanie z Orleanem
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: