Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00192 007466 22944254 na godz. na dobę w sumie
Stałe warianty gry - ebook/epub
Stałe warianty gry - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 861
Wydawca: Prohibita Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-61344-93-3 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dokument, literatura faktu, reportaże >> literatura faktu
Porównaj ceny (książka, ebook (-18%), audiobook).

Pierwszy z trzech tomów publicystyki Grzegorza Brauna wydany nakładem Wydawnictwa Prohibita. Oprócz 'Stałych wariantów gry' w serii ukazały się również: 'Układy i układanki' oraz 'Remanenty historyczne'.

* * *

Głęboko przemawia mi do przekonania sylogizm Józefa Szujskiego (1835-1883), który pisał o 'fałszywej historii jako mistrzyni fałszywej polityki'. Anegdotycznie akurat ten cytat zawdzięczam człowiekowi, który w swej politycznej praktyce w sposób wręcz idealny zilustrował tezę Szujskiego - Bronisławowi Geremkowi (1932-2008) - a który tak chętnie posługiwał się może nawet lepszą od oryginału parafrazą: 'Zła historia jest matką złej polityki'. Czy zasada ta działa także w przypadku niżej podpisanego - to zechce Sz. Czytelnik rozstrzygnąć na podstawie zamieszczonych tu autorskich interpretacji zarówno wydarzeń odległych w czasie, jak i bliskich, a nawet nieco wybiegających w przyszłość politycznych prognoz.

 

Grzegorz Braun - ur. 1967, reżyser filmowy, publicysta, kandydat na urząd Prezydenta RP w 2015 roku. Realizował m.in. filmy dokumentalne: 'Wielka ucieczka cenzora', 'Plusy dodatnie, plusy ujemne', 'Defilada zwycięzców', 'Towarzysz generał', 'Eugenika w imię postępu' i 'Nie o Mary Wagner', oraz cykl 'Transformacja - od Lenina do Putina'. Jego teksty drukowały m.in.: 'Polonia Christiana', 'Opcja na prawo', 'Uważam Rze' i 'Uważam Rze - Historia', oraz 'Polska Niepodległa'. W wyborach prezydenckich startował pod hasłem: 'WIARA - RODZINA - WŁASNOŚĆ'. Do wyborów parlamentarnych szedł z własnym komitetem 'SZCZĘŚĆ BOŻE!'. Do akcji 'budzenia śpiących rycerzy' powołał organizację 'POBUDKA!', która propaguje program: 'KOŚCIÓŁ - SZKOŁA - STRZELNICA - MENNICA'. Więcej informacji na stronie: www.pobudka.org.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Stałe warianty gry
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: