Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00038 003475 22953578 na godz. na dobę w sumie
Stałość czy zmienność autorytetów - ebook/pdf
Stałość czy zmienność autorytetów - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza „Impuls” Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-308-278-6 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> socjologia
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Podręcznik dotyczący ważnego, ale rzadko poruszanego tematu kryzysu autorytetu we współczesnym społeczeństwie. Pozycja przeznaczona głównie dla socjologów i pedagogów.

Autorka w opracowaniu odnosi się do kwestii transformacji wartości jako czynnika sprzyjającego zmienności i upadkowi autorytetów. Podejmuje próbę bilansu zmian społecznych w Polsce z perspektywy pedagogiki społecznej, podaje modele przemian wartości i norm moralnych w polskim społeczeństwie, opisuje kryzys i zmienność autorytetów w społeczeństwie pluralistycznym. Definiuje pojęcie „autorytetu”, wskazuje na wieloaspektowość tego terminu, przedstawia jego społeczne (pozytywne i negatywne) aspekty. Wymienia typy i rodzaje autorytetów, czynniki kształtujące autorytet nauczyciela, a także funkcje autorytetu.
Omawia również metodologiczne problemy podjętych badań i analiz, przedmiot i cel, założenia hipotetyczne, metody i techniki, organizację i przebieg badań.
Pokazuje zjawisko autorytetu w opiniach społecznych na podstawie wyników badań dorosłej populacji mieszkańców Częstochowy, grupy osób zajmujących opiniotwórcze i kierownicze stanowiska społeczno-zawodowe i grupy studentów.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Stałość czy zmienność autorytetów
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: