Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00083 005626 22956096 na godz. na dobę w sumie
Stawki VAT w teorii i praktyce - ebook/pdf
Stawki VAT w teorii i praktyce - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Infor Biznes Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-336-017-7 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> ekonomia, biznes, finanse >> biznes, firma, inwestycje >> e-biznes, technologie informatyczne
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Praktyczny poradnik, który przedstawia 125 rzeczywistych przypadków ułatwiających dokonanie wyboru odpowiedniej stawki podatku VAT.

W zakresie rozliczania VAT kwestia właściwego ustalenia stawki tego podatku należy do najtrudniejszych zdań, przed którymi staje podatnik lub zatrudniane przez niego służby finansowo-księgowe. Jest to tym trudniejsze, że całe ryzyko przyporządkowania określonego towaru czy usługi do niewłaściwej stawki podatku obciąża podatnika. Aby zaś prawidłowo ustalić stawkę podatku, trzeba umiejętnie posługiwać się nie tylko przepisami podatkowymi, lecz także PKWiU. Aby przybliżyć Państwu te zagadnienia, prezentujemy w naszej publikacji 125 rzeczywistych, zaczerpniętych z prawdziwych pytań podatników przypadków, w których konieczne było ustalenie stawki VAT. Każdy przykład zawiera nie tylko opis zdarzenia, które poddawano analizie, i zastosowane przepisy, lecz także krótkie streszczenia ułatwiające szybkie odnajdowanie właściwych odpowiedzi na pytania o stawkę VAT w określonych sytuacjach i dla określonych grup towarów.
W publikacji zostały omówione takie zagadnienia jak: obowiązujące stawki VAT, zwolnienia z podatku VAT, towary i usługi opodatkowane stawką 0 proc., stawka 5-proc. na sprzedaż towarów, towary i usługi opodatkowane stawką 8 proc.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Stawki VAT w teorii i praktyce
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: