Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00232 008722 23000095 na godz. na dobę w sumie
Strzały - gra mnemotechniczna - ebook/pdf
Strzały - gra mnemotechniczna - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: E-bookowo Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7859-700-1 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> nauka języków obcych >> angielski
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Masz przed sobą część pierwszą serii ZAS z grą mnemotechniczną –  Strzały. Całość składa się z 6 części. Łącznie, we wszystkich sześciu częściach, znajdziesz ponad 1200 gotowych, rysunkowych skojarzeń do najczęściej używanych, angielskich słów.
Metoda ZAS (Zapamiętywanie Angielskich Słówek – zaskakująco łatwe) jest  najszybszym sposobem zapamiętywania obcojęzycznych słówek. Dzięki użytym w niej mnemotechnikom, efektywność zapamiętywania wzrasta co najmniej dziesięciokrotnie w porównaniu z tradycyjnym sposobem nauki, przez wielokrotne powtarzanie. Metodą rysunkowych skojarzeń, nawet dziecko ze stwierdzoną dysleksją potrafi na trwałe i bez wysiłku zapamiętać od 20 do 50 słów w ciągu kilku minut. Słówka można z łatwością przyswoić podczas zabawy, wykorzystując jedną z gier mnemotechnicznych lub po prostu przeglądając plansze ze skojarzeniami, pomijając gry.   
Tradycyjny sposób zapamiętywania słówek i mnemotechniczną metodę ZAS można porównać do ciągnięcia stukilogramowego worka po chropowatej powierzchni (metoda tradycyjna) i wiezienia go na wózku (metoda ZAS). Spróbuj i porównaj. Zapamiętywanie obcojęzycznych słów może stać się Twoją pasją.  
W serii ZAS występują najczęściej używane angielskie słowa, w tym wszystkie czasowniki nieregularne w trzech podstawowych formach.   
Cała seria zawiera dwa zestawienia słówek. Jedno tematyczne, składające się z  15 tematów rozbitych na 6 części, drugie – alfabetyczne, znajdujące się w części szóstej z samym tekstem skojarzeń, bez rysunków.
Każda część, oprócz drugiej, zawiera inną grę do nauki angielskiego. Za to w drugiej części podana jest sprytna metoda szybkiego zapamiętania odmiany wszystkich czasowników nieregularnych.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Anna Sarnowska Strzały gra mnemotechniczna Część I Zapamiętywanie Angielskich Słówek zaskakująco łatwe ISBN 978-83-7859-700-1 Korekta tekstu gier Elżbieta Rogucka © Copyright by Anna Sarnowska, 2016 Kilka słów wprowadzenia Masz przed sobą część pierwszą serii ZAS z grą mnemotechniczną – Strzały. Całość składa się z 6 części. Łącznie, we wszystkich sześciu częściach, znajdziesz ponad 1200 gotowych, rysunkowych skojarzeń do najczęściej używanych, angielskich słów. Metoda ZAS (Zapamiętywanie Angielskich Słówek – zaskakująco łatwe) jest najszybszym sposobem zapamiętywania obcojęzycznych słówek. Dzięki użytym w niej mnemotechnikom, efektywność zapamiętywania wzrasta co najmniej dziesięciokrotnie w porównaniu z tradycyjnym sposobem nauki, przez wielokrotne powtarzanie. Metodą rysunkowych skojarzeń, nawet dziecko ze stwierdzoną dysleksją potrafi na trwałe i bez wysiłku zapamiętać od 20 do 50 słów w ciągu kilku minut. Słówka można z łatwością przyswoić podczas zabawy, wykorzystując jedną z gier mnemotechnicznych lub po prostu przeglądając plansze ze skojarzeniami, pomijając gry. Tradycyjny sposób zapamiętywania słówek i mnemotechniczną metodę ZAS można porównać do ciągnięcia stukilogramowego worka po chropowatej powierzchni (metoda tradycyjna) i wiezienia go na wózku (metoda ZAS). Spróbuj i porównaj. Zapamiętywanie obcojęzycznych słów może stać się Twoją pasją. Pominięte są tu te słowa, które mają podobne brzmienie w języku polskim i angielskim, np. syn – son, garaż – garage. W serii ZAS występują najczęściej używane angielskie słowa, w tym wszystkie czasowniki nieregularne w trzech podstawowych formach. Cała seria zawiera dwa zestawienia słówek. Jedno tematyczne, składające się z 15 tematów rozbitych na 6 części, drugie – alfabetyczne, znajdujące się w części szóstej z samym tekstem skojarzeń, bez rysunków. Każda część, oprócz drugiej, zawiera inną grę do nauki angielskiego. Za to w drugiej części podana jest sprytna metoda szybkiego zapamiętania odmiany wszystkich czasowników nieregularnych. Uwaga. Niektóre słowa zamieszczone są w danym temacie, chociaż należą do innego. Na przykład w temacie „ciało” znajduje się wyraz lip (czyt. lip) oznaczający wargę oraz słowo leap (czyt. lip), co znaczy ‘skakać, przeskoczyć’. Wyraz „skakać” powinien znajdować się w części „czasowniki”, lecz by ułatwić zapamiętanie obydwu słów, lepiej było umieścić je obok siebie, gdyż mają podobne brzmienie. W związku z powyższym trzeba pamiętać, że zestawienie słów z danego tematu (np. zwierzęta, przymiotniki, przyroda) może być niepełne, gdyż wiele z nich znajduje się w innych miejscach. Jednak dzięki zestawieniu alfabetycznemu łatwo można odnaleźć poszukiwane
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Strzały - gra mnemotechniczna
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: