Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00229 005606 21340393 na godz. na dobę w sumie
Świat roślin - ebook/pdf
Świat roślin - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Universitas Język publikacji: polski
ISBN: 978-832-421-054-1 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> literaturoznawstwo, językoznawstwo
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Kontynuacja serii dotyczącej słownictwa z różnych grup semantycznych w twórczości Stefana Żeromskiego. Tom przedstawia zakres wiedzy botanicznej pisarza oraz dobierane przez niego słownictwo roślinne.

W serii zamieszczono omówienie różnych grup semantycznych, wybranych z całej twórczości dramatycznej i prozatorskiej Żeromskiego. W grupowaniu słownictwa zastosowano metodę teorii pól leksykalno-semantycznych. Skrupulatnie zebrany i opracowany materiał daje wgląd w autorską wizję świata i człowieka, zawartą w utworach Żeromskiego, wprowadza w tajniki sztuki pisarskiej i psychologii twórczości, wyznacza drogi jego poszukiwań leksykograficznych i artystycznych oraz dokumentuje źródła, z jakich czerpał, chcąc nadać językowi swoich utworów i bohaterów walor i autentyczności, i sugestywności.
Książka składa się z części teoretycznej oraz słownikowej. Część teoretyczna przedstawia ogólną charakterystykę wiedzy botanicznej Stefana Żeromskiego oraz charakterystykę słownictwa roślinnego wykorzystywanego przez Żeromskiego w jego twórczości. Oprócz tego w publikacji znajduje się omówienie sposobów kreacji świata roślin oraz środków stylistycznych służących jego obrazowaniu. Autor analizuje także funkcje użytego słownictwa, wśród których wyróżnia m.in. funkcję metaforyczną i terapeutyczną.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Świat roślin
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: