Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00295 004935 20219354 na godz. na dobę w sumie
Szkaplerz Karmelitański - ebook/pdf
Szkaplerz Karmelitański - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 27
Wydawca: Self Publishing Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-934146-8-0 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> religia i rozwój duchowy >> religia
Porównaj ceny (książka, ebook (-8%), audiobook).

 

 

,,Sukienny Szkaplerz okrywający piersi, plecy i górną część ramion przypominał w pewnym stopniu zbroję rycerską, którą jest do dziś w sensie duchowym. Chroni bowiem człowieka podczas całego jego życia w różnych niebezpieczeństwach. Nadto pomaga nam rozwiązywać wszystkie nasze problemy dnia codziennego, które nas spotykają nieustannie.

Czemu by nie przyjąć tego klucza do nieba i zawiesić go na swojej szyi? Tak jak dziecku matka zawiesza klucz do domu, żeby go nie zgubił, tak Szkaplerz zawiesza nam Maria, abyśmy nie zbłądzili, ale trafili do domu w Niebie, do domu naszego Boga.”

Tematem książki jest nabożeństwo Szkaplerza Karmelitańskiego. Znajdziemy w niej własne przemyślenia, relacje świetych i odwołania sie do nauki Kościoła.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Andrzej Malczewski Szkaplerz Karmelitański Redakcja i korekta: Radosław Lemański Skład: www.mpress-freelancer.pl Copyright© Andrzej Malczewski Bydgoszcz 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Wydanie I Bydgoszcz 2014 ISBN: 978-83-934146-8-0 4 Chcesz być zbawiony? Chcesz otrzymać wiele łask? Jeśli tego pragniesz, to noś Szkaplerz karmelitański. MOC SZKAPLERZA MARYI Szkaplerz Najświętszej Maryi Panny jest znany od da- wien dawna i stał się wręcz jednym z symboli chrześ- cijaństwa na całym świecie, bo za jego to przyczyną zrodziło się wielu świętych i stąd też słynie on od wieków ze swej przedziwnej mocy, o czym dowiadują się ludzie żyjący nawet w najbardziej oddalonych zakątkach świata. Kto jest w sta- nie ogarnąć ogrom zlanych na ludzi łask, błogosławieństw i wszelkich dóbr za jego przyczyną, ileż to wysłuchanych próśb i wołań o wybawienie z niebezpieczeństw? Tego nikt z ludzi nie jest w stanie wyliczyć. Siła wypływająca ze Szka- plerza jest większa, niż jakakolwiek inna na ziemi i nie ma nic, co by jej mogło tutaj dorównać. To dlatego, że pochodzi ona z Nieba. Szkaplerz jest specjalnym podarunkiem dla każ- dego z nas od Matki Bożej, która dosłownie zstąpiła z Raju i przekazała nam Szkaplerz na ręce św. Szymona Stock. Wśród wiernych Szkaplerz zajmuje szczególne miejsce, czego wyrazem jest zaliczenie go do sakramentaliów przez Kościół Rzymskokatolicki i liczne dokumenty papieskie po- twierdzające przywileje szkaplerzne. Niepokój budzi niestety to, że tylko nieliczni kierują swoje zainteresowanie ku temu wspaniałemu nabożeństwu i przyjmują Szkaplerz święty. Dla- czego tak mało mówi się o nim w szkołach na lekcjach religii 5
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Szkaplerz Karmelitański
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: