Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00128 002400 22776212 na godz. na dobę w sumie
Szkoła na wzgórzu - ebook/pdf
Szkoła na wzgórzu - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: RW 2010 Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-949-148-3 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> kryminał, sensacja, thriller >> detektywistyczna
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
W małomiasteczkowej scenerii rozgrywają się wielkie dramaty i rozciągnięte w czasie tragedie. Czy młody belfer wspierany przez dziennikarza brukowca wyjaśni tajemnicę zaginięcia swojej uczennicy?

Posada w Zespole Szkół w Sławinie jest dla Sylwestra Cichego szansą na nowy początek po osobistych niepowodzeniach. Młody nauczyciel szybko przekonuje się, że życie na kaszubskiej prowincji dalekie jest od sielanki. Szkoła – zarządzana surową ręką przez małżeństwo Mechów – kryje w sobie wiele tajemnic. Bohater zagłębia się w nie, gdy w zagadkowych okolicznościach przepada bez wieści jedna z uczennic.
Wbrew dyrekcji szkoły Cichy angażuje się w poszukiwania. Analizuje historię placówki i odkrywa, że dwadzieścia pięć lat wcześniej zniknęła i nigdy nie została odnaleziona inna dziewczyna. Belfer przekonany, iż przypadki obu uczennic się łączą, prowadzi swoje dochodzenie. Pomaga mu dziennikarz trójmiejskiego brukowca Karol Zawada, przed laty zajmujący się sprawą zaginionej uczennicy.
Co się stało z dziewczynami? Zostały porwane? Czy jeszcze żyją? A może uciekły, jak sugeruje policja? Nerwowe reakcje pewnych osób oraz dramatyczny rozwój wydarzeń dowodzą, że badanie przeszłości Sławina wyraźnie komuś zagraża. Czyżby na teranie spokojnego miasteczka grasował morderca? Cichy i Zawada są pewni swoich teorii – dlatego z narażeniem zdrowia, a nawet życia angażują się w jego zdemaskowanie...
„Szkoła na wzgórzu” to bardzo udane połączenie powieści detektywistycznej i obyczajowej.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Szkoła na wzgórzu
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: