Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00099 005064 22441123 na godz. na dobę w sumie
Sztuka jedzenia po francusku - ebook/epub R
Sztuka jedzenia po francusku - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 264
Wydawca: Black Publishing Język publikacji: polski
ISBN: 9788380491397 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Kiedy mąż dziennikarki Ann Mah, Calvin, otrzymuje posadę dyplomaty w Paryżu, Mah – od zawsze pasjonatka kuchni i miłośniczka Francji – zaczyna planować gastronomiczne podróże we dwoje. Jednak wkrótce Calvin zostaje wysłany do Iraku na roczną misję, a wizja romantycznego życia w Mieście Świateł szybko się rozwiewa.

Podobnie jak Julia Child, Ann postanawia znaleźć dla siebie miejsce w zupełnie nowym otoczeniu. W trakcie wycieczek po Paryżu i podróży po okolicznych miasteczkach Francji walczy z samotnością za pomocą symbolu francuskiego comfort food – cassoulet. Odsłania co się tak naprawdę kryje za daniami typowymi dla kolejnych miejsc, bada historię potraw i ich smak – od wołowiny po burgundzku do najbardziej chrupiących gryczanych naleśników. A gdzieś między Paryżem i południem Francji odkrywa również kilka życiowych mądrości. Sztuka jedzenia po francusku to także bohaterowie z krwi i kości – szefowie kuchni, farmerzy i restauratorzy – oraz wypróbowane przez autorkę tradycyjne przepisy.

Lektura tej książki sprawi, że ruszysz prosto do kuchni i zapragniesz odwiedzić Paryż. Zabawna, inteligentna, bardzo przyjemna opowieść o miłości do jedzenia, rodziny i Francji.

'Doskonałe składniki – przygotowane z wyczuciem i elegancko podane. Naprawdę smaczna książka.' Peter Mayle, autor 'Roku w Prowansji'

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

soy-como-el-viento.blogspot.com Myśli i słowa wiatrem niesione: Ann Mah "Sztuka jedzenia po francusku" Francja od kuchni

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Sztuka jedzenia po francusku
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: