Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00012 012905 23471930 na godz. na dobę w sumie
Tajemnice wichrowych wzgórz - ebook/epub R
Tajemnice wichrowych wzgórz - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 544
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN Język publikacji: polski
ISBN: 9788301192723 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> inne
Porównaj ceny (książka, ebook (-36%), audiobook).

„w sprawach serca mężczyzna nie jest herosem, na heroizm stać tu tylko kobietę”


Na słynnym autoportrecie z siostrami pozostała po nim smuga cienia. Jest dodatkiem, ciekawostką, bohaterem mitów i legend. Jego imię stało się symbolem przekleństwa. Miał zmarnować swój talent, jak twierdziła jego starsza siostra. Tymczasem fakty były inne.


Branwell Brontë, legendarny brat trzech słynnych sióstr pisarek, Charlotte, Emily i Anne, pozostaje największą zagadką literatury nowożytnej. Jako prekursor gatunku fantasy i twórca poematu psychologicznego wyprzedzał swoją epokę niemal o całe stulecie.


Tajemnice wichrowych wzgórz to pierwsza wspólna biografia Branwella i Charlotte. Ostrowski tworzy fascynujący portret psychologiczny genialnego rodzeństwa, które przez lata łączyły wspólne doświadczenia – dzieciństwo w cieniu śmierci, pasja pisania, marzenia o literackiej sławie, pierwsze uczuciowe rozczarowania, pozamałżeńskie miłości. Co sprawiło, że ich więź zostawała zerwana, a siostrzana miłość Charlotte zmieniła się w nienawiść?


Książka odsłania nieznane fakty z dziejów rodziny Brontë. Eryk Ostrowski rekonstruuje genezę Wichrowych Wzgórz, arcydzieła światowej literatury. Charlotte poczyniła wiele starań, by pewne informacje nigdy nie wyszły na jaw. Odnalezione w ostatnich latach dokumenty każą na nowo spojrzeć na tę historię i definitywnie oddzielić prawdę od mitu, a zapomniana twórczość oraz korespondencja Branwella Brontë dają klucz do poznania tajemnicy dzikich wrzosowisk zachodniego Yorkshire.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

naostrzuksiazki.pl Tajemnice wichrowych wzgórz - Eryk Ostrowski

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Tajemnice wichrowych wzgórz
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: