Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00039 007246 21297441 na godz. na dobę w sumie
Taka jestem i już! - ebook/epub
Taka jestem i już! - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Marginesy Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-470-034-7 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie >> kino
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Wspomnienia Magdaleny Zawadzkiej – jednej z największych gwiazd polskiej sceny, napisane lekko i z humorem, pełne głębokich przemyśleń. Książkę ilustruje bogaty materiał zdjęciowy.

W wydanej wcześniej w 1999 r. książce „Kij w mrowisko” wspomnienia obejmowały tylko czas dzieciństwa, dojrzewania i młodości autorki. Tym razem Magdalena Zawadzka opowiada też o swoich latach dojrzałych i o dorastaniu do dojrzałości (która przychodzi niepostrzeżenie), o traumatycznym czasie żałoby po śmierci męża Gustawa Holoubka („Świat bez Gustawa”), o świecie bez rodziców (Mama Autorki zmarła w 2014 r.). Pięknie też rozwija opowieść o Jaśku – swoim dorosłym już synu – opatrując ją wieloma rodzinnymi anegdotami.
Osobną część książki stanowią „Podróże”, które są wielką pasją aktorki. A świat widziany jej oczami – fascynujący. Część trzecia to „Felietony” pisane w latach 90. (ale jest też współczesna niespodzianka!), jednak wciąż przejmująco aktualne. Jak bardzo nic się w Polsce nie zmienia (a jeśli tak – to na gorsze), świadczy nowy, napisany specjalnie do książki felieton z sierpnia 2014 r., który dowcipnie i dosadnie pokazuje, co się dzieje z kulturą języka, kulturą polityczną i kulturą osobistą. Cięte diagnozy rzeczywistości zapadają w pamięć i pokazują mało znane oblicze aktorki, która mówi we wstępie: „«Taka jestem i już» to wprawdzie tytuł mojej książki, ale ja naprawdę taka jestem, a przynajmniej tak mi się wydaje. We wszystkim, co pisałam zarówno we wspomnieniach, jak i w felietonach, które wzajemnie się uzupełniają, starałam się być sobą, być szczera. Inaczej pisanie nie miałoby dla mnie żadnego sensu”.
Tę szczerą, wielobarwną opowieść ilustruje unikatowy materiał zdjęciowy z bogatego archiwum Autorki.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Taka jestem i już!
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: