Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00176 008760 22999152 na godz. na dobę w sumie
Teoria pracy - ebook/pdf
Teoria pracy - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza „Impuls” Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-587-940-7 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> nauki interdyscyplinarne
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Książka, która stanowi wnikliwe opracowanie teorii pracy, a zarazem teorii funkcjonowania człowieka. Opisuje w wielu aspektach specyfikę podejmowanej przez niego działalności zawodowej.

W związku z coraz bardziej złożonym procesem pracy, ze stale wzrastającymi wymaganiami wobec pracowników i koniecznością trafnego przewidywania ich zachowań pojawia się zapotrzebowanie na interdyscyplinarną teorię pracy, pozwalającą skutecznie rozwiązywać problemy w procesie pracy.
Jolanta Wilsz dokonuje w swej książce integracji wątków natury psychologicznej i pedagogicznej dotyczących tego procesu z ujęciem charakterystycznym dla analizy systemowej. Zaczyna od omówienia pojęcia pracy, wieloaspektowości jej procesu oraz implikacji wynikających z rozwoju technologicznego i zmiany przyzwyczajeń. W kolejnych rozdziałach opisuje relacje występujące w procesie pracy, rozwiązywanie problemów i podejmowanie decyzji przez pracowników, ich potrzeby, funkcjonowanie zawodowe, aktywność i przedsiębiorczość, komunikowanie się oraz wypalenie zawodowe.
Książka skierowana jest do specjalistów z różnych dziedzin: psychologii, pedagogiki, socjologii, prakseologii, zarządzania, ekonomii, a także studentów. Dla wszystkich tych osób z pewnością będzie nieocenionym źródłem wiedzy.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Teoria pracy
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: