Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00163 002829 21511982 na godz. na dobę w sumie
Test IQ dla każdego - ebook/pdf
Test IQ dla każdego - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 27
Wydawca: Pitagoras Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-63366-02-5 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poradniki >> gry, zabawy, sport
Porównaj ceny (książka, ebook (-10%), audiobook).

Prezentowany Test IQ mogą rozwiązywać dorośli, młodzież i dzieci. Każda kategoria wiekowa ma swoją tabelę normalizacyjną. Im osoba młodsza tym mniej zadań musi rozwiązać, aby osiągnąć taki sam wynik jak osoba ze starszej kategorii wiekowej.

Test IQ został przygotowany metodą matryc Ravena (20 zadań).

Dzięki zastosowaniu matryc Ravena żadna grupa zawodowa i kulturowa nie jest faworyzowana, przez co wysoki wynik w teście może uzyskać przedstawiciel każdego zawodu. Zależy to tylko i wyłącznie od jego inteligencji.

W książkach oprócz zadań znajdują się odpowiedzi i wyjaśnienia do wszystkich zadań, tabela normalizacyjna i interpretacyjna.

O autorze:

Prof. Jacek Leluk, wieloletni członek Mensy Polska i oficjalnie jeden z najinteligentniejszych ludzi w Polsce. Sprawował funkcje członka zarządu oraz koordynatora ds. rozwoju Mensy. Autor testów na inteligencję, biochemik, bioinformatyk, wykładowca na Uniwersytecie Zielonogórskim. Ponadto wykładał na wielu uczelniach w Polsce i za granicą, m.in. w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego Uniwersytetu Warszawskiego i Hanoi University of Science w Wietnamie. Jego IQ wynosi powyżej 148 – bo tyle trzeba mieć, żeby się dostać do stowarzyszenia Mensa. Nie zdradza swojego dokładnego wyniku – to niepisana zasada wśród mensan, aby nie wprowadzać rywalizacji i wewnętrznych podziałów. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt publikacji, odbył wiele staży zagranicznych, m.in. w USA, Japonii i Wietnamie. Interesuje się kulturą Wschodu, co ma związek z jego wychowywaniem w młodości w środowisku wietnamskim.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Jacek Leluk Test IQ dla każdego dzieci • młodzież • dorośli 20 zadań Pitagoras.pl Autor: Jacek Leluk Konsultacja: Sławomir Wójcik © by Pitagoras.pl – Sławomir Wójcik, 2011 Pitagoras.pl – Sławomir Wójcik ul. Orla 22/1 53-143 Wrocław Pitagoras.pl ISBN 978-83-63366-02-5 Wydanie pierwsze Wrocław 2011 O teście Prezentowany test składa się z 20 zadań. Każde zadanie to tzw. matryca Ravena, czyli diagram 3×3, w którym brakuje jednego elementu. W każdym zadaniu należy odkryć logiczną zasadę i wybrać właściwą spośród podanych sześciu odpowiedzi. Do rozwiązywania zadań nie jest wymagana umiejętność szybkiego liczenia czy znajomość matematyki – liczy się tylko umiejętność logicznego myślenia i odnajdywania zależności. Czas rozwiązywania Zalecany czas rozwiązywania to 40 minut. Jeśli rzeczywisty czas poświęcony testowi nie odbiega zbytnio od tej wartości (nie przekracza dodatkowych 15 minut), wyniki najbardziej odpowiadają stanowi faktycznemu. Jeśli natomiast rozwiązujesz ten test na przykład przez 2 godziny albo dłużej, to zgodność wyników z faktycznie posiadanym poziomem IQ może być nieco mniejsza, choć nadal znacząca. Końcowy wynik testu jest niezależny od czasu rozwiązywania. Nie ma żadnych kar za przekroczenie czasu. To od Ciebie zależy, jak długo będziesz rozwiązywać test. Wskazówki • Stopień trudności zadań – podobnie jak w testach do Mensy – wzrasta wraz z kolejnymi zadaniami. • Każde zadanie jest tak samo punktowane. Przy końcowej ocenie liczy się ilość prawidłowo rozwiązanych zadań. • Za udzielenie złej odpowiedzi nie ma punktów ujemnych, dlatego warto i należy strzelać w przypadku, gdy nie masz pomysłu na prawidłową odpowiedź. Tabela normalizacyjna uwzględnia tak zwany czynnik szczęścia. • Uważaj na łatwe, ale podchwytliwe zadania. • Nie trać zbyt dużo czasu na zastanawianie się. Lepiej przejdź do następnego zadania. Skala testu W teście zastosowano skalę Cattella, a odchylenie standardowe wynosi 24. Maksymalna wartość IQ, jaką można osiągnąć w tym teście, wynosi 160. Odpowiedzi, rozwiązania i interpretacja Na końcu książki podane są odpowiedzi i wyjaśnienia do wszystkich zadań oraz tabele interpretacyjne. Nie obawiaj się testu IQ. Potraktuj go jako dobrą zabawę! A D B E ? C F 1 A D B E ? C F 2 A D B E ? C F 3 A D B E ? C F 4
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Test IQ dla każdego
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: